Šustr přispěl asistencí k výhře hokejistů Tampy na ledě Islanders

Obránce Andrej Šustr se v jediném pondělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře hokejistů Tampy Bay 4:0 na ledě New Yorku Islanders. Brankář Andrej Vasilevskij zneškodnil všech 34 střel domácích, kteří poprvé v sezoně vyšli gólově naprázdno a připsali si šestou porážku z posledních sedmi zápasů.

Andrej Šustr v noci přihrával na druhou trefu Tampy

Andrej Šustr v noci přihrával na druhou trefu Tampy | Zdroj: Reuters

Šustr měl prsty ve druhém gólu Lightning, kteří vykročili za vítězstvím dvěma trefami v rozmezí 42 sekund na konci první třetiny.

Nejprve se v 19. minutě prosadil z rychlého protiútoku J. T. Brown, dvacet sekund před úvodní sirénou pak Ryan Callahan jemně tečoval tvrdou Šustrovou střelu a skóre bylo rázem 0:2. Pro českého beka to byla třetí asistence v sezoně.

Ve druhé třetině hosté přestříleli soupeře v poměru 17:4 a Nikita Kučerov s Vladislavem Naměstnikovem přidali další dva góly. Ve třetí části se poměr střel obrátil, domácí vypálili dokonce dvacetkrát, Vasilevskij ale zůstal neprůstřelný a při svém šestém startu v sezoně vychytal první čisté konto.

„Ve třetí třetině jsme hodně zvolnili a dostali našeho gólmana do složité situace, ale on nás několika skvělými zákroky podržel a uhájil nulu,“ řekl kapitán vítězů Steven Stamkos, který přihrál na oba góly ve druhé třetině a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Ale prvních čtyřicet minut jsme hráli opravdu velmi dobře,“ dodal.

Tampa tak potvrdila, že se jí proti Islanders daří. V tomto ročníku vyhrála už třetí vzájemný zápas při celkovém skóre 14:2. „Teď je to na mně. Já musím najít správné složení týmu, abychom zase začali dávat góly. Dřív se nám to dařilo, takže věřím, že to já i celý trenérský štáb dokážeme,“ zabrousil s kritikou do vlastních řad kouč Ostrovanů Jack Capuano.

Nakládal skončil v Carolině

Obránce Jakub Nakládal se s největší pravděpodobností vrátí do Evropy. S Carolinou se dohodl na ukončení kontraktu a zájem o něj jeví kluby ruské KHL, kde hrával za Ufu, Spartak Moskva a Lva Praha.

Bronzový medailista z mistrovství světa 2012 dostal v týmu Hurricanes šanci jen třikrát z třinácti utkání. Naposledy nastoupil 8. listopadu proti New Jersey, s nímž Carolina prohrála 2:3 po samostatných nájezdech.

ČTK, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít