Tatar přispěl k výhře Detroitu dvěma góly. Columbus zvítězil v prodloužení

Hokejisté Detroitu doma porazili Colorado 5:1. Dvěma zásahy se na vítězství podílel slovenský útočník Tomáš Tatar. Columbus vyhrál na ledě Islanders 3:2 v prodloužení, kdy se trefil Cam Atkinson.

Útočník Tomáš Tatar (vpravo) se raduje z gólu

Útočník Tomáš Tatar (vpravo) se raduje z gólu | Zdroj: Reuters

Detroit šel jako první do vedení až v závěru druhé třetiny, kdy využil přesilovou hru Justin Abdelkader, který zprostředka propálil brankáře Calvina Pickarda. Coloradu se podařilo srovnat v úvodu třetí části, kdy se prosadil Nathan MacKinnon, který tečoval střelu Tysona Barrieho.

Po rychlém protiútoku, kdy Luke Glendening prokličkoval s pukem až k brankářovi, poslal Detroit zpět do vedení Tomáš Tatar, který uklízel kotouč do prázdné brány.

Od té doby už Detroit jen navyšoval vedení. Tatar vstřelil druhý gól v utkání, když dostal puk na modré čáře a pálil přes bránícího hráče. Kotouč tak propadl mezi lapačkou a ramenem brankáře do sítě.

Ve třinácté minutě třetí části se dostal odražený puk po střele Mikea Greena mezi kruhy, kam si sjel Dylan Larkin a využil tak druhou přesilovou hru v utkání. Na 5:1 upravil stav utkání Švéd Gustav Nyquist, který se prosadil v závěru.

Výsledky NHL:
Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 46. a 47. Tatar, 37. Abdelkader, 53. Larkin, 57. Nyquist - 44. MacKinnon. Střely na branku: 23:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Howard, 3. Larkin (všichni Detroit).

NY Islanders - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Hamonic, 49. Tavares - 22. Bjorkstrand, 36. Anderson, 62. Atkinson. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14.007. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Anderson (Columbus).

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít