Trable hokejových reprezentantů: Pavelec a Zbyněk Michálek se nedostali na soupisku

Gólman Winnipegu Jets Ondřej Pavelec se před startem nového ročníku NHL překvapivě nedostal na soupisku a byl zapsán na listinu volných hráčů. Pokud si českého brankáře nevybere žádný jiný tým, bude putovat na farmu. Stejný osud v Arizoně postihl i obránce Zbyňka Michálka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS hokej 2015. Základní skupina Česko vs. Francie: Ondřej Pavelec | Foto: Český rozhlas

Devětadvacetiletý Ondřej Pavelec působí v NHL od sezony 2007/2008 a zatím nikdy nebyl vyměněn. Debutoval sice v barvách Atlanty Thrashers, ale v roce 2011 byl klub se všemi hráči přemístěn právě do Winnipegu.

Zde si od počátku držel status brankářské jedničky a v každé sezoně byl i nejvyvažovanějším gólmanem. To se však nyní mění, když ho tým před začátkem sezony umístil na listinu volných hráčů.

Na úkor Pavelce si místo v sestavě zajitili brankáři Connor Hellebuyck a Michael Hutchinson.

V případě, že si Pavelce nevybere žádný z ostatních týmů (nedávno tímto způsobem měnil dres Martin Frk), bude se český gólman muset přesunout do farmářského týmu Jets, který rovněž působí ve Winnipegu.

Českému reprezentantovi, který v roli náhradníka absolvoval i nedávný Světový pohár, na konci letošní sezony vyprší pětiletá smlouva s průměrným ročním výdělkem v hodnotě 3,9 milionu dolarů.

Na listinu volných hráčů byl zařazen i Zbyněk Michálek

Podobný scénář jako Pavelce postihl i obránce Zbyňka Michálka, jenž si před novým ročníkem NHL nedokázal zajistit místo v sestavě Arizony.

V minulém ročníku odehrál 33letý Michálek, jehož mladší bratr Milan působí v Torontu, 70 zápasů s bilancí sedmi bodů za dva góly a pět asistencí.

Zkušený bek většinu své kariéry v NHL strávil právě v Arizoně (potažmo bývalém Phoenixu), ale už v předchozím ročníku nebyla jeho pozice v klubu tak silná jako v minulosti, když většinou nastupoval ve třetí obranné formaci.

Na konci sezony 2016/2017 Michálkovi vyprší dvouletá smlouva s průměrným výdělkem v hodnotě 3,2 milionu dolarů.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme