Třinec prohrál s Hradcem 3:4 po prodloužení, ale zůstává v čele tabulky. Zlín navýšil sérii porážek

Hradec Králové si už podruhé v sezoně poradil s Třincem. Ve 24. kole extraligy zvítězil po prodloužení 4:3, kdy se trefil Roman Kukumberg. Oceláři i přes porážku udrželi vedoucí postavení v tabulce. Zlín rozšířil počet porážek, když na ledě Olomouce prohrál 1:3.

Brankář Zlína Libor Kašík zasahuje proti Jakubovi Hermanovi

Brankář Zlína Libor Kašík zasahuje proti Jakubovi Hermanovi | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Třinec byl v úvodu aktivnější, což se mu vyplatilo. Brankář Patrik Rybár sice vychytal Vladimíra Rotha a Lukáše Douderu, ale ve třetí minutě jej překonal Jakub Petružálek, který se dostal k puku v předbrankovém prostoru. Následně Rybár přečetl myšlenku Rostislava Marosze a překazil lapačkou nahrávku na Martina Růžičku.

Na puk si sáhl i Šimon Hrubec, ale s lehkou střelou si poradil. Hradečtí se v průběhu třetiny dostávali více do hry, ale větší příležitosti si nevypracovali. Až v přesilové hře srovnal Rudolf Červený. Třinec tak přidal na aktivitě a dostal se do několika slibných šancí, ale bez využití a do vedení 2:1 šli hosté. Červený si připsal asistenci, kdy poslal pas na volného Andrise Džerinše a ten propálil Hrubce mezi betony.

Srovnat mohl v početní převaze Zbyněk Irgl, ale trefil pouze boční síťku. Rostislav Maresz ale tečoval střelu Josefa Hrabala a vyrovnal stav na 2:2. Zkraje druhé části musel být brankář Rybár pozorný, jelikož třinečtí byli opět aktivní a navíc měli k dispozici další přesilovku, kterou ale nevyužili.

Podruhé v utkání se v jednatřicáté minutě do jednobrankového vedení dostali hosté, když Bedřich Köhler trefil odražený puk. V závěru třetiny ale domácí opět stihli vyrovnat. Marosz nahodil puk a obránce Hradce si jej srazil do vlastní brány. V poslední třetině se ani jeden z týmu neprosadil a následovalo prodloužení, kdy ve druhé minutě rozhodl o vítězství Hradce blafákem Roman Kukumberg.

Zlín si připsal sedmou porážku v řadě a k lepším výkonům mu nepomohla ani nová dvojice trenérů Robert Svoboda a Martin Hamrlík. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, takže utkání bylo opatrnější. Do vedení se jako první dostala Olomouc. Brankář Zlína Libor Kašík zůstal po souboji ležet mimo brankoviště a po chybě beka Oldřicha Horáka trefil David Ostřížek prázdnou bránu.

Na druhé straně odvrátil vyrovnání domácí golman Branislav Kondrád. Olomouc mohla navýšit vedení, ale Jakub Herman neproměnil trestné střílení. Špatné vyhození Zlína znamenalo druhý obdržený gól, o nějž se postaral Marek Laš. Zlínu se podařilo v úvodu třetí třetiny snížit na 1:2 díky brance Robertse Bukartse, ale to bylo ze strany hostů vše. Jakub Herman ještě navýšil vedení Olomouc na konečný výsledek 3:1.

24. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Petružálek (Špirko), 19. Marosz (Hrabal, Hrňa), 38. Marosz (Martin Růžička, Dravecký) - 12. Červený (Bednář, Gregorc), 17. Džerinš (Červený, Šimánek), 31. Köhler (Newton, Rybár), 62. Kukumberg (Gregorc, Bednář). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 4371

HC Olomouc - PSG Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman (Laš, Vyrůbalík) - 41. Bukarts (O. Veselý). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 4553

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. T. Svoboda (Kratěna), 33. Lev (Stach), 60. D. Kubalík (P. Kadlec) - 14. Davídek (Harant, Flek). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6, navíc Puplán (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4128.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Vondrka (Flemming), 27. Skokan (Valach, Kämpf) - 49. Hyka (Urban, Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič - D. Hynek, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4271.

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. D. Tomášek (P. Sýkora, Leduc), 39. D. Tomášek (Rolinek, Hubáček), 55. Rolinek (Klimenta). Rozhodčí: M. Petružálek, Lacina - Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 75361

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít