VIDEO: Dojemné loučení nejlepšího z Ďáblů. Patrik Eliáš naposledy zamával New Jersey

S týmem absolvoval poslední trénink i rozbruslení, do zápasu ale už nenastoupil. Patrik Eliáš byl ale i tak největší hvězdou zápasu New Jersey Devils s NY Islanders. Se slzami v očích se loučil s halou, která mu děkovala dlouhým potleskem vestoje. Český útočník vládne klubovým statistikám a dres číslo 26 zřejmě bude pro příští sezonu vytažen pod střechu Prudential Centra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš a jeho poslední buly | Foto: NHL.com

Ještě před zápasem Devils s New York Islanders došlo ke slavnostnímu okamžiku. Hráči zůstali na střídačkách a celý led patřil muži s číslem 26. Patrik Eliáš absolvoval s týmem, ve kterém strávil téměř celou kariéru trénink i rozbruslení. Pak si užil emotivní rozloučení.

Po červeném koberci přišla Eliášova rodina. Manželka Petra a dcery Sophie a Kaila. Přidali se i další gratulanti. Kapitán Andy Greene, jeho zástupci Henrique i Travis Zajac. V tu chvíli už 40letý rodák z Třebíče neskrýval dojetí. Za soupeře se připojil Stephen Gionta, Eliášův bývalý spoluhráč.

Patrik Eliáš přišel do New Jersey v roce 1995 a v dresu Ďáblů strávil celou svou zámořskou kariéru. Výrazně se podílel na dvou triumfech ve Stanley Cupu v letech 2000 a 2003. S týmem svého srdce byl dvakrát i ve finále.

Díky svým výkonům vládne 40letý hokejista téměř všem historickým statistikám klubu. V dresu Devils vstřelil 408 gólů a zaznamenal i 617 asistencí. Naposledy se puku v Prudential Centre dotkl při čestném buly, které vhodily jeho dcery.

Bez Eliáše se Devils v letošní sezoně nedařilo. Ve Východní konferenci skončili Ďáblové poslední s výrazným odstupem na pozice zaručující play-off. Pro svou legendu organizace plánuje ještě jednu poctu. Vedle Martina Brodeura, Scotta Niedermayera, Kena Daneyka a Scotta Stevense už je pod střechou haly místo pro dres s číslem 26.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme