Vítkovice přešly přes Liberec, v hokejové Lize mistrů dál pokračuje i Sparta

Do čtvrtfinále Champions Hockey League nakonec postoupily dva české celky. Jako první se mezi nejlepší osmičku se prodraly Vítkovice, které ve druhém vzájemném střetnutí porazily Liberec 3:1 po prodloužení. O postup usilovala i pražská Sparta, která na ledě švédského HV71 vítězstvím 5:0 odvrátila nepříznivý výsledek 2:4 z úvodního osmifinálového střetnutí.

Roman Szturc dal Liberci úvodní dva góly

Roman Szturc dal Liberci úvodní dva góly | Zdroj: ČTK

Zatímco v úvodním osmifinále padla jediná trefa zápasu až tři a půl minuty před koncem třetí třetiny, ve druhém utkání se Vítkovice brzy ujaly vedení.

Po šesti minutách se Roman Szturc šikovně protlačil před libereckého obránce a bekhendovým blafákem překonal Romana Willa.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se situace prakticky opakovala. Szturc se znovu uvolnil před brankovištěm a bekhendem opět zasunul kotouč do klece.

V tu chvíli měly Vítkovice jistý postup do čtvrtfinále, ale Liberec minutu a půl před koncem duelu rozhodl trefou Michala Bulíře o tom, že se půjde do prodloužení. První střetnutí totiž skončilo rovněž o gól ve prospěch Bílých Tygrů.

Vítkovice liberecké snížení nijak nerozhodilo a pouhých 73 po začátku prodloužení Radoslav Tybor vystřelil ostravskému klubu zásahem na 3:1 postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.

O účast mezi nejlepšími osmi celky Champions Hockey League bojovala i Sparta, která na ledě švédského HV71 odvracela porážku 2:4 z prvního osmifinále.

Půl minuty před koncem první třetiny se ujala vedení po brance Lukáše Pecha, výrazně však švédskému klubu odskočila ve druhé periodě, kdy v rozmezí necelých tří minut nasázela tři góly. Trefili se Juraj Mikuš, podruhé v utkání Pech, a Lukáš Cingel.

Andrej Kudrna pak ještě v závěru zápasu pečetil na konečných 5:0. Sparta tak navzdory domácí porážce 2:4 postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů. V něm narazí na švýcarský Bern.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít