Voráček byl vyhlášen hvězdou zápasu, Florida propustila trenéra

Jakub Voráček byl vyhlášen první hvězdou nedělního utkání NHL, v němž se gólem a nahrávkou podílel na výhře hokejistů Philadelphie 5:3 nad Calgary. Jednu asistenci zaznamenal Jaromír Jágr, jehož Florida ale ztratila na ledě Caroliny vedení 2:0, prohrála 2:3 a vedení klubu po utkání nečekaně odvolalo hlavního trenéra Gerarda Gallanta.

Jakub Voráček (v oranžovém) si proti Calgary připsal gól a asistenci

Jakub Voráček (v oranžovém) si proti Calgary připsal gól a asistenci | Zdroj: Reuters

Voráček se zapsal do statistik poprvé po šesti zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno. Nejprve v 18. minutě přihrál na vyrovnávací gól na 1:1, když podél levého mantinelu zavezl puk do útočného pásma, zajel až za branku, odkud našel Michaela Raffla a ten bekhendem překonal Chada Johnsona.

Hned v první minutě druhé třetiny pak svým osmým gólem v sezoně dostal Letce do vedení 2:1 poté, co si v přesilové hře jeho přihrávku před branku srazil do vlastní sítě obránce Mark Giordano. Domácí hokejisté do druhé přestávky přidali ještě další dva góly a získali rozhodující náskok.

Florida vedla nad Carolinou 2:0 po deseti minutách hry. V 6.minutě otevřel skóre Jonathan Marchessault, který v přesilové hře dorazil do branky puk po střele Jágra. Český útočník pak v polovině úvodní dvacetiminutovky dobře clonil před brankou při střele Aarona Ekblada, kterou si gólman Michael Leighton nakonec vyrážečkou srazil za vlastní záda.

Jenže ve druhé třetině domácí Hurricanes předvedli gólový hurikán a třemi trefami v rozmezí 3 minut a 28 sekund otočili skóre ve svůj prospěch. Panteři už ve zbytku utkání nedokázali zareagovat a pak přišlo překvapení v podobě odvolání kouče. "Byl jsem propuštěn," oznámil Gallant reportérovi webu nhl.com, když opouštěl arénu v Raleighu v taxíku.

Podle informací televizní stanice TSN spolu s Gallantem končí i jeho asistent Mike Kelly. Na střídačku by se měl postavit generální manažer Tom Rowe, jenž ještě v minulé sezoně vedl farmářský tým v AHL.

Třiapadesátiletý Gallant vedl Floridu od října 2014. V uplynulé sezoně získal s klubem rekordní počet 103 bodů a Panthers vyhráli Atlantickou divizi. V letošním ročníku ale i kvůli rozsáhlé marodce zatím zaostávají za příčkami zaručující účast v play off, když vyhráli 11 z 22 zápasů.

Výsledky NHL:

Boston - Tampa Bay 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. D. Moore, 33. Backes, 38. J. Hayes (Krejčí), 50. Pastrňák - 58. Drouin. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Krug, 3. J. Hayes (všichni Boston).

Winnipeg - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 36. Stafford, 60. Scheifele, 60. Lowry. Střely na branku: 24:42. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Stafford (oba Winnipeg), 3. Saros (Nashville).

Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Lucic - 17. Vrbata, 57. McGinn. Střely na branku: 42:23. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Klefbom (Edmonton).

Philadelphia - Calgary 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 18. Raffl (Voráček), 21. Voráček, 28. VandeVelde, 28. Simmonds, 50. Ljubimov - 8. Brodie, 49. Tkachuk, 59. Chiasson. Střely na branku: 43:32. Diváci: 19 408. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Simmonds, 3. Stolarz (všichni Philadelphia).

Carolina - Florida 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 26. Stalberg (Nestrašil), 28. Skinner, 29. Ryan - 6. Marchessault (Jágr), 10. Ekblad. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18 124. Hvězdy zápasu: 1. Leighton, 2. Skinner, 3. Tennyson (všichni Carolina).

NY Rangers - Ottawa 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 22. Pageau, 37. Stone. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pageau, 3. Stone (všichni Ottawa).