Zlatí rytíři z Las Vegas. Nový klub NHL má svůj název i logo

Rytíři je v hokejovém světě název nejen pro kladenský klub, ale také pro nový tým NHL. Las Vegas, které od příští sezony vstoupí do NHL, bude působit pod jménem Golden Knights, tedy Zlatí rytíři. Tím však aspoň malá podobnost se středočeským klubem zdaleka nekončí. Kladno připomíná i logo týmu z Las Vegas, v němž je helma rytíře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá barva bude symbolizovat hokejisty Golden Knights z Las Vegas | Foto: ČTK

„Po pěti měsících čekání, práce a po všech povinnostech můžeme říct, že jsme moc pyšní na náš název a na logo,“ říká majitel nového klubu NHL Bill Foley.

A to logo nápadně připomíná znak hokejového Kladna. Tedy helmu rytíře. A proč se tedy na Golden Knights nezeptat rovnou Kladeňáků, kteří hrají v NHL, třeba Jakuba Voráčka.

„Lokace je výborná, asi tam bude hodně party. Na tu posezonní nováčkovskou se těším, bude tam každý tým. Další celek v NHL a z Vegas, to bude zajímavý.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lokace je výborná, asi tam bude hodně party. Na tu posezonní nováčkovskou se těším, bude tam každý tým, komentoval Jakub Voráček, útočník Philadelphie

Nový tým v NHL Voráček vítá, stejně a velmi sympaticky se k tomu postavily i ostatní kluby například na sociálních sítích. Na Twitteru Floridy je video, jak hokejisté ve výstroji jedou útrobami stadionu na golfovém vozíku, mávají a vítají Las Vegas.

Jinak to pojal Montreal, který ukázal fotku Tomáše Plekance – další možná spojitost s Kladnem – jak sedí u pokerového stolu a s kartami vítá město hazardu mezi hokejovou elitou. A vítá to i jiný Kladeňák Radko Gudas.

„O Zlatých rytířích jsem slyšel. Asi je k tomu dobrý důvod. Jsem rád, že máme další tým v lize a další město, které můžeme objevit.“

„Hokej začneme hrát v Las Vegas v roce 2017 a odstartujeme tak druhou stovku sezon. Las Vegas, vítej v NHL. Jsme nadšení, že jsi tady s námi,“ těší se generální komisionář NHL Gary Bettman na Golden Knights.

Rytíři z Las Vegas mají proti těm kladenským jednu velkou výhodu. Na rozdíl od extraligy totiž z NHL nejde sestoupit.

Podobnost log není výjimečná

Loga jsou součástí identity sportovních klubů. Není však neobvyklé, že se sobě znaky dvou různých celků nápadně podobají – mnohem víc než v případě Las Vegas Golden Knigts a Rytířů Kladno.

Švédský Halmstad má klubové logo koncipované podobně jako norský Stabaek, brazilské Galo Maringá se zase očividně inspirovalo znakem italského Juventusu Turín.

New York City má kulaté logo a uprostřed propletená písmena NYC coby iniciály názvu celku. Italský Inter Milán to má s písmeny FCIM podobně.

Staebek Halmstad
Halmstad

Staebek

Halmstad

František Kuna, Jakub Knoll, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme