'Bude to žánrový pelmel.' Skupina Lucie chystá na příští rok nové album a halové turné

Kapela Lucie vydá po 16 letech na jaře příštího roku nové album s názvem EvoLucie. První singl fanoušci uslyší letos. Na podzim příštího roku pak v sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák kapela vyrazí na halové turné. Novinářům to v úterý oznámili její členové v prostoru vzducholodi v pražském Centru současného umění-DOX.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové skupiny Lucie (zleva) David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.CH.

Členové skupiny Lucie (zleva) David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.CH. | Zdroj: ČTK

„Bál jsem toho, že Michal (Dvořák) má svoje Vivaldianno, David (Koller) KollerBand, já svoje vlastní věci a P.B.CH. filmovou hudbu a že z toho polévku neuvaříme. Naštěstí se to nestalo a máme už asi sedm písní," řekl Kodym.

První koncert turné se uskuteční 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně. Následovat bude vystoupení 18. listopadu v DRFG aréně v Brně a 24. listopadu v pražské O2 areně. Kapela nevylučuje další vystoupení. Předprodej vstupenek na turné začne 20. dubna.

Na nové desce by se mohly objevit i skladby Ivana Krále a Oskara Petra, jehož písně Chci zas v tobě spát a Rouháš se bohům patří do koncertního repertoáru Lucie.

Kapela je držitelkou titulů interpret, skupina a album 25. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100 tisíc prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Loni na velkém turné oslavila 30 let od založení.

„Ve spolupráci s hudebníky chceme společně vzít to nejlepší z historie kapely a na tom stavět nový příběh," řekl Ladislav Vajdička z managementu nahrávací společnosti BrainZone, pod kterou kapela Lucie přechází. Chystané album bude podle Kollera ‚žánrový pelmel' a nebude představovat odklon od stylu Lucie.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002.

Po desetileté pauze se vrátila na koncertní pódia před třemi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150 tisíc fanoušků.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme