Český rozhlas otevře dveře návštěvníkům. Těšit se mohou na moderátory i Janu Kirchner

Den otevřených dveří Českého rozhlasu představí v sobotu 15. října posluchačům své vysílání a umožní podívat se do studií a dalších prostorů. Jeho součástí bude i hudební vystoupení a bohatý doprovodný program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Den otevřených dveří Českého rozhlasu | Foto: Český rozhlas

Moderátory stanic českého rozhlasu, zpěváky, tvůrce i vědce potkají během Dne otevřených dveří fanoušci Českého rozhlasu. V sobotu 15. října za nimi budou moct posluchači přijet před budovu i přímo do prostor rozhlasu.

Stanice Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, Wave, Junior, Praha nabídnou speciální program. Do dne se zapojí také Nadační fond Českého rozhlasu – Světlušku, projekt Paměť národa i motohlídka Zelené vlny. Otevřena bude prodejna Radioservis.

Na hudební scéně v Balbínově ulici se představí několik interpretů. Ve 14 hodin začne program pro rodiny s dětmi Rádia Junior. Poté se mikrofonu ujme Pandoo, vítěz pořadu Startér Radia Wave. Pokračovat bude zpěvák Marek Ztracený s kapelou, který předá podium v 17 hodin Janě Kirschner. Venkovní program uzavřou loňští vítězové hudebně exportního rozhlasového projektu Czeching z roku 2015, VR/NOBODY. Moderovat bude Bára Šichanová z Radia Wave.

Komentované prohlídky vnitřních prostorů začnou v 9 hodin a průvodce během nich přiblíží historii a současnost vysílání i rozhlasové budovy. Poslední skupina se do prostor dostane v 17 hodin, trasa začne na recepci v ulici Římská 13. Z důvodu zvýšených bezpečnostních opatření budou návštěvníci při vstupu do budovy procházet bezpečnostními rámy. Časové vstupenky mohou získat předem na čísle 221 551 313 nebo mailu info@rozhlas.cz.

Radiožurnál připraví živé vysílání a program ze svého stříbrného karavanu R-stream před budovou na Vinohradské. Za mikrofonem se vystřídají moderátoři Vladimír Kroc, Patricie Polanská, Petr Král, Jiří Štefl a Jan Pokorný. Kromě živého vysílání se návštěvníci mohou těšit na projekt Půlstoletí s Cimrmanem, zákulisí přípravy denního a nočního vysílání, včetně hudební dramaturgie stanice.

Dvojka během komentované prohlídky ukáže své nové vysílací studio a nabídne setkání s mnohými hlasy z vysílání. Ve velkém nahrávacím studiu 1 na Vinohradské bude moderovaná autogramiáda osobností stanice. Na fanoušky budou čekat například Martina Kociánová, Stáňa Lekešová, Jan Rosák, Aleš Cibulka, Jan Cimický, Roman Víšek, Jan Kovařík a mnozí další.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu | Foto: Český rozhlas

Vltava nabídne živé vysílání a program ze studia 2 na Vinohradské. Od 9 hodin se živého vysílání Víkendové přílohy ujme Tomáš Černý. Odpoledne posluchači zjistí, jak se vyrábí zvuk a potkají zvukového designéra Filipa Skuhrovce. Ten ukáže, jak se vytváří zvuková podoba rozhlasových her.

Plus návštěvníkům umožní vyzkoušet si ve studiu 6 na Vinohradské detektor lži a také besedovat s Janem Hnízdilem a Václavem Cílkem. Zdarma si boudou moct nechat vyšetřit na toxoplasmu. Na místě bude profesor Jaroslav Flegr, který odhalil hypotézu, že prvok toxoplasma nebezpečně ovlivňuje lidské chování. Součástí budou také debaty a diskuse s redaktory a moderátory, například Liborem Dvořákem nebo Janem Burdou.

Radio Wave bude vysílat ze svého proskleného studia na rohu Vinohradské a Balbínovy ulice speciální víkendový On Air. Návštěvníci potkají moderátory Kubu Kaifosze a Matěje Samce a mezi 12. a 14. hodinou nahlédnou přímo do studia. Své živé DJ sety připraví Jarda Petřík a Honza Macháček.

Rádio Junior si připraví program ve svém studiu u příležitosti komentované prohlídky budovy a děti si vyzkouší práci moderátora. Na venkovní scéně v Balbínově ulici budou od 14 hodin připraveni Jana Rychterová a Petr Ševčík. Potkáte i Ušouna Rušouna.

U konce komentované prohlídky se návštěvníci setkají s Pamětí národa, která jim zvukovým laserem přiblíží vzpomínky pamětníků na Václava Havla. Potkají tvůrce Mikuláše Kroupu a Adama Drdu. O patro níže bude s cizojazyčným programem čekat Radio Praha, těsně před páternosterem v prvním podlaží budovy Vinohradská.

Hmateliér Světlušky, Nadačního fondu Českého rozhlasu, se představí v mezzaninu nad recepcí Vinohradská. Petr Mašek, nevidomý lektor, novinář a technický pracovník navigačního centra pro nevidomé ukáže různorodost kompenzačních pomůcek.

Otevřena bude i rozhlasová jídelna On Air, kam se posluchači dostanou vchodem z Balbínovy ulice. Zelená vlna přijede do Balbínovy ulice se svoji motohlídkou, přiveze také historickou Liaz z Rallye Paříž – Dakar a naláká na letošní vysílání závodu.

Otevřena bude i Galerii Vinohradská 12, kde na fanoušky čeká výstava historických rozhlasových přijímačů a řada zajímavostí z historie rozhlasového vysílání. Aktuální výstava představí 85. výročí založení pražské ZOO.

Pavel Kachlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme