Ikona se vrací do Prahy. The Cure večer zahrají ve vysočanské O2 aréně

Nejvěrnější fanoušky skupiny The Cure lze poznat snadno - lidé v dlouhých černých kabátech s rozcuchanými vlasy. V sobotu večer zamíří do vysočanské O2 arény, kam se kultovní britská skupina vrací po osmi letech. Při minulé návštěvě v Praze představila publiku svou třináctou desku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Cure

The Cure | Foto: oficiální Facebook The Cure

„Myslím, že jejich způsob, jak vypráví o emocích, které jsou hrozně univerzální, je tak silný, že to prostě oslovuje lidi napříč generacemi a kontinenty,“ říká šéfredaktorka serveru Proti šedi Jana Kománková.

The Cure mají velkou základnu fanoušků i po čtyřiceti letech. Naposledy byli v Česku v roce 2008 a od té doby novou desku nevydali. Co mohou tedy návštěvníci koncertu očekávat?

Přehrát

00:00 / 00:00

Svůj první koncert odehráli The Cure v Česku necelý rok po sametové revoluci. Teď se vracejí už popáté

„Určitě se dá čekat spousta starých věcí. Oni už mnoho let hrají hlavně starší skladby, a když mají nové album, tak z něj zařazují do koncertu minimum. Lidé přišli kvůli legendárním starým věcem ze 70. a 80. let a oni jim je dávají,“ myslí si Kománková.

Sto korun československých

První koncert odehráli The Cure na našem území 3. srpna 1990. Vstupenka stála tehdy 100 korun československých. Teď zaplatí fanoušci minimálně 1290 korun českých a zájem o kapelu stále přetrvává.

„Byly doby, zejména před prvním koncertem, kdy se společnost mládeže dělila. Kromě depešáků, kterých bylo početně víc, byli samozřejmě curáci, což znamenalo, že měli dlouhé kabáty a rozcuchané vlasy. Pak byli pankáči a somráci a spousta dalších, ale fanoušky tady měli velice oddané a dodneška mají,“ říká Kománková.

Jediným členem, který je v kapele od roku 1976, je zpěvák Robert Smith. Nejnovějším členem je kytarista Reeves Gables, který v 90. letech doprovázel Davida Bowieho.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme