Jednou z posledních akcí karolinského roku je výstava Když císař umírá v muzeu hudby

Letos uplynulo 700 let od narození císaře Svaté říše římské a českého krále Karla IV. Výročí provázala řada výstav a různých akcí. Jednou z posledních je symbolicky výstava věnovaná smrti tohoto velkého panovníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel IV. | Foto: PublicDomainPictures

Asi dvě stovky exponátů výstavy „Když císař umírá“ se budou postupně obměňovat, kvůli specifickým podmínkám, které některé artefakty vyžadují, vysvětlil komisař výstavy Petr Přibyl.

„Příklad takzvané třeboňské antetependium, které může být vystaveno podle názoru restaurátorů přibližně měsíc. Jsou tady pergamenové listiny, věci, které mohou být svinuty čtyři, pět týdnů. Jsou tady unikátní mladší exponáty, je tady Schedelova kronika, norimberská kronika světa, která je vytištěna 1493, ale je tu proto, že je v ní vystavena první známá veduta Prahy,“ vysvětlil Přibyl.

Výstavu „Když císař umírá“ si můžete prohlédnout v Českém muzeu hudby v Praze. Jako jedna z posledních akcí „karolinského roku“ nahlíží na konec slavného panovníka a zároveň na jeho následný odkaz.

Lenka Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme