Kapela Rammstein se po více než pěti letech vrátí do Prahy. V květnu zahraje v Eden Aréně

Německá rocková kapela Rammstein zahraje 28. května příštího roku v Praze. Do české metropole se šestičlenná skupina vrátí 5,5 roku od svého posledního vystoupení. Tentokrát se představí na koncertu pod širým nebem ve vršovické Eden Aréně. Lístky budou v předprodeji od tohoto pátku, jejich cena se bude pohybovat od 1490 do 2250 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rammstein na Download festivalu v Paříži | Foto: Fotobanka Profimedia

Rammsteini nejsou v Praze žádným nováčkem. Kapela v hlavním městě hrála již počátkem 90. let, kdy si o světové proslulosti ještě mohla nechat zdát.

Naposledy hrála v Praze neměcká rocková legenda v listopadu 2011, kdy se svou hlučnou a ohnivou show vyprodali libeňskou O2 arenu. Na stejném místě kapela hrála i na podzim 2009.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Svými kontroverzními skladbami i prezentací si skupina vydobyla světovou popularitu. Členy kapely jsou Till Lindemann, Christian Lorenz, Christopher „Doom" Schneider, Richard Kruspe, Paul Landers a Oliver Riedel.

Název kapely připomíná město Ramstein, kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala tragická nehoda, při níž zahynuly desítky lidí. Tvrdá hudba ve spojení s německými texty u posluchačů často vyvolává mrazení v zádech.

Poté, co slavný americký režisér David Lynch zařadil skladby Rammstein na soundtrack ke svému filmu Lost Highway, začala kapela slavit úspěch také v USA.

Debutové album Herzeleid vydali Rammstein v roce 1995, desku Sehnsucht o dva roky později. Třetí album Mutter vyšlo skupině v roce 2001; následovaly nahrávky Reise, Reise a Rosenrot a DVD Völkerball. Zatím poslední řadové album Liebe ist für alle da (Láska je tu pro všechny) vyšlo v roce 2009.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme