Kapela Rammstein se po více než pěti letech vrátí do Prahy. V květnu zahraje v Eden Aréně

Německá rocková kapela Rammstein zahraje 28. května příštího roku v Praze. Do české metropole se šestičlenná skupina vrátí 5,5 roku od svého posledního vystoupení. Tentokrát se představí na koncertu pod širým nebem ve vršovické Eden Aréně. Lístky budou v předprodeji od tohoto pátku, jejich cena se bude pohybovat od 1490 do 2250 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rammstein na Download festivalu v Paříži | Foto: Fotobanka Profimedia

Rammsteini nejsou v Praze žádným nováčkem. Kapela v hlavním městě hrála již počátkem 90. let, kdy si o světové proslulosti ještě mohla nechat zdát.

Naposledy hrála v Praze neměcká rocková legenda v listopadu 2011, kdy se svou hlučnou a ohnivou show vyprodali libeňskou O2 arenu. Na stejném místě kapela hrála i na podzim 2009.

Rammstein založili v roce 1994 hudebníci pocházející z východní části Německa. Svými kontroverzními skladbami i prezentací si skupina vydobyla světovou popularitu. Členy kapely jsou Till Lindemann, Christian Lorenz, Christopher „Doom" Schneider, Richard Kruspe, Paul Landers a Oliver Riedel.

Název kapely připomíná město Ramstein, kde se koncem 80. let během letecké přehlídky stala tragická nehoda, při níž zahynuly desítky lidí. Tvrdá hudba ve spojení s německými texty u posluchačů často vyvolává mrazení v zádech.

Poté, co slavný americký režisér David Lynch zařadil skladby Rammstein na soundtrack ke svému filmu Lost Highway, začala kapela slavit úspěch také v USA.

Debutové album Herzeleid vydali Rammstein v roce 1995, desku Sehnsucht o dva roky později. Třetí album Mutter vyšlo skupině v roce 2001; následovaly nahrávky Reise, Reise a Rosenrot a DVD Völkerball. Zatím poslední řadové album Liebe ist für alle da (Láska je tu pro všechny) vyšlo v roce 2009.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme