Autor

Irena Šarounová

Mou prací, ale i zábavou je natáčení Příběhů z Vysočiny. Jsou to příběhy o historii, ale i současnosti vesnic, vesniček a obcí v našem kraji a také o osudech lidí v nich. Neřekli byste, jak zajímavé životy lidé na Vysočině vedli a vedou a stále je co dalšího objevovat. Milým bonusem mé práce je to, že svůj kraj a rodiště stále více poznávám. 

Mé příspěvky se pravidelně objevují i v hodinovém pořadu Českého rozhlasu Česko, země neznámá. I tady cestuji po Vysočině a ukazuji Vám místa, která stojí za to vidět.  

A co dělám, když nedržím v ruce mikrofon? Na kole nebo s hůlkami v rukou vyrážím do přírody. Mým věrným souputníkem je knížka, v poslední době ta elektronická. 

RSS autora

Články autora

|Irena Šarounová, Tereza Jelínková |Film

'Velký herec malých rolí' Jiří Lír by oslavil 90. narozeniny

Pelhřimov je rodištěm mnoha zajímavých osobností. Na místním gymnáziu kdysi studoval herec a režisér Otomar Korbelář, bratři Oldřich a Lubomír Lipští, ale i nenápadný Jiří Lír. I když, ta nenápadnost se nedá brát až tak vážně - říkalo se mu totiž ‚velký herec malých rolí‘. A dnes by oslavil 90. narozeniny.

|Irena Šarounová |Zprávy ze světa

Rakousko dál prosazuje protijadernou politiku, zaznělo v debatě s českými odborníky

Energie z jádra byla hlavním tématem debaty v dolnorakouském městě Raabs. K jednomu stolu spolu usedli odborníci na rizika jaderné energie z Vídeňské univerzity, hejtman Kraje Vysočina, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany a šéfka Státního úřadu jadernou bezpečnost. Střetly se tak dva protichůdné názory - výrazně protijaderný rakouský a český, který jadernou energii podporuje.