Autor

Iva Jonášová

Od prosince 2015 je Iva Jonášová šéfredaktorkou Radia Wave. Působí ve Strategickém výboru Českého rozhlasu, vede strategickou skupinu oslovování mladého publika a zaměřuje se na podcastovou strategii a vývoj audio formátů pro online prostředí. Od dubna 2021 vede v Úseku programu Rozvoj digitálního audio obsahu.

Co jsem stihla před rozhlasem? 

V rozhlase se pohybuji od roku 2001, takže spoustu podstatných věcí jsem stihla během toho. Působila jsem jako moderátorka, autorka pořadů a vedoucí projektů, režisérka, dramaturgyně a redaktorka na šesti stanicích Českého rozhlasu a v České televizi (pořady Paskvil, kult_off, Před půlnocí, PopStory). V roce 2011 jsem spoluzaložila rádio ve veřejném prostoru StreetCulture, do roku 2015 jej vedla a byla ředitelkou obecně prospěšné společnosti. Věnovala jsem se problematice komunitních rádií, byla jsem lektorkou rozhlasové a audio tvorby na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. Spoluzaložila jsem a vedla hudebně-exportní projekt Českého rozhlasu Czeching, byla členkou Rady hudební ceny Vinyla a hudebních cen (Vinyla, Apollo), spolupracuji s Institutem umění.

Kromě toho jsem stihla vystudovat Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, jezdit po horách v zimě na lyžích a v létě na kole, procestovat, co se dalo, věnovat se dobrovolničení, hrát hodně na klavír a číst, zpívat ve sboru, být tenisovou trenérkou, učit děti lyžovat, dvanáctkrát se stěhovat, mít děti, vymýšlet projekty světa.

RSS autora

Články autora

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Makarska never more aneb fotříci cestují

Dočetla jsem se, že průměrný Čech, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou do zahraničí, se jede slunit do Chorvatska. To by samo o sobě ještě nemuselo znít špatně (Chorvatsko je přece krásná země). Někoho už ale pouhá zmínka o dovolené strávené v Chorvatsku odpuzuje. Např. mne, pokud jde ovšem o průměrného Čecha, resp. o to, jak dovolenou v Chorvatsku tráví průměrná česká rodina.

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Koho jsem potkala na Expu

Když se píše o Expu, píše se o tom, jak velkou frontu si musíte vystát, abyste se dostali do určitého pavilónu, o tom, jak v českém pavilónu zaostává realizace za myšlenkou a nápadem, nebo o tom, kolik pater „ekologického“pavilónu si mohlo dovolit Holandsko. Nebudu proto opakovat a napíšu o tom, s kým (čím) jsem se na Expu setkala já.

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Pearl Jam už chodí včas

Téměř po čtyřech letech vystoupila v České republice podruhé americká skupina Pearl Jam. Tato formace, která vytvořila ve svých počátcích společně s dalšími seattelskými skupinami hudební styl grunge, je u nás velmi oblíbená, a to i poté, co tento styl opustila. Značné oblibě odpovídala i zaplněná Peagas Arena při letošním koncertu této skupiny.