Autor

Iva Jonášová

Co jsem stihla před rozhlasem? 
V rozhlase se pohybuji od roku 2001, takže spoustu podstatných věcí jsem stihla během toho: spoluzaložit a provozovat rádio, pracovat v televizi, ježdění po horách a cesty, školy, lásky, děti, 10 stěhování, projekty světa, změny názorů a vizáže.

Nejraději poslouchám? 
Rozhovory.

Jestli čtu, tak většinou? 
F. M. Dostojevského, H. Murakamiho, R. Steinera, P. Bourdieu, FullMoon, severské detektivky, dětské pokusy o první knihy a komiksy.

K jídlu a pití mám nejraději? 
Nudle, zelenou zeleninu, zelený fresh s řapíkatým celerem, čaj.

Když mám volný čas, tak ho trávím? 
Na horách, na cestách.

Co bych chtěla sdělit světu? 
Happy :)

RSS autora

Články autora

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Makarska never more aneb fotříci cestují

Dočetla jsem se, že průměrný Čech, pokud se rozhodne vyjet na dovolenou do zahraničí, se jede slunit do Chorvatska. To by samo o sobě ještě nemuselo znít špatně (Chorvatsko je přece krásná země). Někoho už ale pouhá zmínka o dovolené strávené v Chorvatsku odpuzuje. Např. mne, pokud jde ovšem o průměrného Čecha, resp. o to, jak dovolenou v Chorvatsku tráví průměrná česká rodina.

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Koho jsem potkala na Expu

Když se píše o Expu, píše se o tom, jak velkou frontu si musíte vystát, abyste se dostali do určitého pavilónu, o tom, jak v českém pavilónu zaostává realizace za myšlenkou a nápadem, nebo o tom, kolik pater „ekologického“pavilónu si mohlo dovolit Holandsko. Nebudu proto opakovat a napíšu o tom, s kým (čím) jsem se na Expu setkala já.

|Iva Jonášová |Zprávy z domova

Pearl Jam už chodí včas

Téměř po čtyřech letech vystoupila v České republice podruhé americká skupina Pearl Jam. Tato formace, která vytvořila ve svých počátcích společně s dalšími seattelskými skupinami hudební styl grunge, je u nás velmi oblíbená, a to i poté, co tento styl opustila. Značné oblibě odpovídala i zaplněná Peagas Arena při letošním koncertu této skupiny.