Autor

Iva Zítková

Vyloučené lokality, velká nezaměstnanost, radikalizace společnosti. To jsou hlavní věci, které o našem kraji slyší lidé z celé země. I tahle témata velmi často zpracovávám ve svých reportážích, ukazuji problémy lidí i chyby těch, kdo je způsobili. Snažím se nevidět situaci černobíle a poskytnut vám – posluchačům co nejvíc informací.

Mnohem častěji jsem ale naštěstí i nositelkou dobrých zpráv. Denně točím rozhovory s lidmi na svých místech, kteří dělají výborně svou práci a věřte nebo ne – jsou i mezi úředníky, politiky nebo policisty. V našem kraji je spousta chytrých lidí, díky kterým má moje práce význam. Nejčastěji mě s mikrofonem potkáte na Děčínsku, kde jsem se narodila a kam jsem se vrátila po studiích politologie.

Od devatenácti let jsem externě psala pro různé noviny, ale teprve v rozhlase to začala být zábava. A protože redaktor rád točí věci, které jsou mu blízké, často to bude v mém případě o lodích, komunální politice nebo zajímavých lidech.

Pokaždé, když jsem v terénu, představuji si někoho z posluchačů a přemýšlím, jestli vás moje téma bude zajímat. A každý den se budu snažit pro vás najít nějakou dobrou zprávu!

RSS autora

Články autora

|Tomáš Šácha, Eliška Malínská, Iva Zítková, Anna Kottová |Zprávy z domova

Migranti v Drahonicích drží čtvrtý den hladovku. Protestují proti svému zadržování

Část uprchlíků v detenčním zařízení v Drahonicích pokračuje v protestní hladovce, kterou zahájili v úterý. Několik z nich už museli ošetřovat lékaři. Migranti si stěžují i na to, že je Česká republika drží v detenci dlouho. Na místě pomáhá i několik dobrovolníků, poskytují uprchlíkům hlavně psychickou podporu.

| ČTK, David Černý, Iva Zítková, Anna Kottová |Regiony

U Velvět na Teplicku se srazily vlaky. Inspektoři odhadují škodu na 25 milionů

Dva nákladní vlaky se dnes časně ráno srazily u Velvět na Teplicku. Strojvedoucí jednoho z nich nehodu nepřežil. Odklízení trosek potrvá zřejmě až do soboty. Doprava na trati je přerušená a policie uzavřela i silnici nižší třídy u Rtyně nad Bílinou. Vyšetřovatelé odhadli předběžnou škodu na 25 milionů korun.

|Tomáš Šácha, Iva Zítková |Regiony

Většina účastníků technoparty už z Červeného Újezdu odjela

Dvě třetiny účastníků technoparty u Červeného Újezdu na Teplicku už odjely. Na místě zůstává asi tisíc lidí. Na soukromou akci pro 400 pozvaných dorazilo o víkendu nejméně čtyři tisíce lidí. Obyvatelé okolních obcí si stěžovali, že účastníci technoparty kempovali v okolních lesích, kde v chráněné krajinné oblasti rozdělávali ohně, zabírali soukromé pozemky a komplikovali dopravu.

|Iva Zítková |Regiony

Exředitelku litoměřického muzea obvinila policie, hrozí jí až osm let vězení

Policie obvinila bývalou ředitelku litoměřického muzea ze zanedbání povinností při správě cizího majetku. Za jejího vedení ze sbírek zmizely tisíce předmětů jako stříbrné mince, obrazy, zbraně nebo porcelán, jejichž hodnota dosahuje několika milionů korun. Státní zástupce nevyloučil, že se v budoucnu obvinění může rozšířit i o další osoby. Pokud se vina ředitelky prokáže, hrozí jí odnětí svobody na dva až osm let.

|Iva Zítková |Regiony

Centrum Děčína se pyšní oblíbenými horolezeckými cestami. Závidí je i v Tatrách

Pokud by vás napadlo, že je při budování horolezeckého jištění nejtěžší vrtání do skály, spletli byste se. Podle Karla Běliny, který v Děčíně postavil takzvanou via ferratu bylo nejhorší kácení stromů a čištění celého masivu pod Pastýřskou stěnou. Námaha se ale vyplatila. Pro turisty vybudoval zřejmě nejnavštěvovanější zajištěné cesty nejen u nás, ale i v celé Evropě – a to uprostřed města.