Autor

Jakub Vodička

Znamení:
Vodnář (1979) 

Životní motto:
Nemám žádné motto, ale razím teorii, že člověk by si měl v životě vyzkoušet co nejvíce věcí. 

Co dělám v rozhlase:
Od března 2006 jezdím pro rozhlas jako motohlídka Zelené vlny. Rozhlas a všechno dění kolem mě velmi mile překvapilo a rychle jsem si tuto práci oblíbil. A to hlavně díky její různorodosti a náplni, jíž je jízda na motorce, a získávání aktuálních informací z dění na silnicích po Praze a v jejím okolí. 

Před rozhlasem:
Po odmaturování na střední škole a odsloužení civilní služby jsem dva roky pracoval jako kurýr. Při této práci jsem velmi dobře poznal celou Prahu, ale také spoustu měst po celé republice, což mi velmi pomáhá i při vykonávání současné práce motohlídky. 

Co mě baví:
Baví mě jízda na motorce, což znamená i má práce. Dále jsem velkým a dlouholetým fanouškem Bohemky (dnes Bohemians 1905) a navštěvování většiny zápasů mi zabere velkou část víkendů v roce. Mezi další mé koníčky patří také jízda na koni, počítače, a vše kolem nich, a fotografování. Mou největší zábavou je ale jednoznačně moje přítelkyně Anička. 

Co mě nejvíc dostane:
Vzhledem právě k mému velkému fandovství Bohemky už od dětských let jsem naprosto posedlý zeleno-bílou barvou. Pokud se dá cokoliv, co zrovna potřebuji, pořídit v této barevné kombinaci, mám předem jasno. To se odráží na velké části mého šatníku a také ve vybavení domácnosti. Mimochodem, i auto, které mám, je zelené barvy.

RSS autora

Články autora

|Jakub Vodička, mz, Martin Pařízek |Regiony

Lidé odjíždějí na prázdniny, policisté dohlíží na dálnicích

Školákům v Česku dneškem začínají prázdniny a řada rodin se už odpoledne vydává na dovolenou. V pohotovosti jsou proto policisté po celé republice. Dohlížejí na hlavní tahy ale i dálnice. Například na 80. kilometru dálnice D11 stojí s dopravní hlídkou i reportér Martin Pařízek, podle nějž je provoz na tomto místě zatím naprosto klidný.

|Milan Kopp, Renáta Prátová, Veronika Malá, Zuzana Kopuletá, Jakub Vodička, Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

Stav nebezpečí platí na stále více místech země

Desítky míst v blízkosti rozbouřených řek Česka zůstávají v přímém ohrožení velkou vodou. K těm nejhůř postiženým patří Olomouc a Litovel. V noci tam voda už vyhnala z domovů desítky lidí. V okolí obou měst platí stav ohrožení. Ústecký hejtman v podvečer vyhlásil stav nebezpečí v obcích a městech podél Labe.