Autor

Jan Beneš

Co dělám v rozhlase: Připravuji příspěvky do vysílání a hledám nová témata v regionech Lounska, Žatecka, Chomutovska a Mostecka.

Před rozhlasem: Vystudoval jsem SPŠS v Praze, pracoval jsem v Českém rozhlase jako technik od roku 1992, od roku 2000 jako redaktor v rádiích Tep a Blaník, Český rozhlas opět od roku 2007.

Co mě baví: Časté posedávání po kavárnách, chození po rozhlednách, fotografování, rodina, lelkování a občas dělat průvodce po Paříži.

RSS autora

Články autora

| ČTK, Jan Beneš, dab |Regiony

U Kadaně havaroval autobus, 25 lidí je zraněných

Nedaleko Kadaně na Chomutovsku havaroval autobus. Do cesty mu z vedlejší silnice vjelo osobní vozidlo, autobus sjel ze silnice a narazil do horkovodu. Nehoda si vyžádala 25 zraněných, z toho šest těžce. Nedaleký Klášterec nad Ohří je kvůli poruše horkovodu bez dodávek tepla. Silnici u elektrárny Prunéřov policisté uzavřeli v obou směrech.

| ČRo, Jan Beneš |Regiony

Zrušte vyhlášky zakazující posedávání na zídkách, žádá ombudsmanka. Radnice se brání

Veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové se nelíbí vyhlášky zakazující vysedávání na schodech a zídkách na veřejnosti. V některých městech, hlavně na severu Čech, vyhlášky platí už několik let. Podle vedení radnic pomáhají zachovat veřejný pořádek. Města je schválila kvůli mnoha stížnostem na hluk, nepořádek a vandalismus a rušit je rozhodně neplánují.

| ČRo, Pavel Polák, Jan Beneš |Zprávy z domova

Povodí Labe zvýšilo hladinu řeky. Vlna má pomoci lodi uvízlé v Drážďanech

Pracovníci Povodí Labe v noci na dnešek několik hodin navyšovali průtok v řece. Cílem je zvednout hladinu řeky v Drážďanech a napomoci k uvolnění české nákladní lodi. Vlna by do německého města měla dorazit někdy v průběhu dnešního odpoledne až večera. Devadesát metrů dlouhé plavidlo uvízlo na mělčině pod Mariánským mostem v centru Drážďan včera dopoledne.

|Jan Beneš |Regiony

Litvínov a Most chtějí rozšířit silnici mezi městy. I kvůli havárii v Unipetrolu

Frekventovaná silnice I/27 z Mostu do Litvínova je podél chemických závodů místem častých dopravních nehod. Zhruba čtyřkilometrový úsek silnice vede podél tramvajových kolejí a obzvláště za deště tam řidiči musí zpomalit kvůli nerovnostem vozovky. I to je důvod, proč Most a Litvínov chtějí, aby stát silnici rozšířil z dvou pruhů na čtyři.

|Jan Beneš |Regiony

Stovky lidí na Lounsku nachází práci díky příspěvkům, které zaměstnavatelům vyplácí stát

Úřady práce nabízí zaměstnavatelům časově omezený příspěvek na mzdu, pokud přijmou dlouhodobě nezaměstnané. Stovky lidí na Lounsku díky tomu našly práci. Podle zjištění úředníků si většina firem pracovníky ponechala i po uplynutí doby, kdy na jejich mzdy přispíval stát. Loni tak práci v Lounech a okolí našlo natrvalo přes 500 lidí.

| mkp, Jan Beneš, msk |Ekonomika

O Nepál se zajímají i české firmy, před byznysem má teď ale přednost pomoc

O Nepál se zajímají nejenom turisté, ale i české firmy. Nejvíc se do Nepálu vyvážejí auta, naopak nepálské podniky zásobují českých trh hlavně textilem. Před ničivým zemětřesením uzavřely české firmy s Nepálem řadu kontraktů. Podle podniků se teď může řada z nich zastavit, jak ale říkají, nejdůležitější je nyní urychlená pomoc celé zemi.