Autor

Jan Beneš

Co dělám v rozhlase: Připravuji příspěvky do vysílání a hledám nová témata v regionech Lounska, Žatecka, Chomutovska a Mostecka.

Před rozhlasem: Vystudoval jsem SPŠS v Praze, pracoval jsem v Českém rozhlase jako technik od roku 1992, od roku 2000 jako redaktor v rádiích Tep a Blaník, Český rozhlas opět od roku 2007.

Co mě baví: Časté posedávání po kavárnách, chození po rozhlednách, fotografování, rodina, lelkování a občas dělat průvodce po Paříži.

RSS autora

Články autora

| ČTK, Jan Beneš, dab |Regiony

U Kadaně havaroval autobus, 25 lidí je zraněných

Nedaleko Kadaně na Chomutovsku havaroval autobus. Do cesty mu z vedlejší silnice vjelo osobní vozidlo, autobus sjel ze silnice a narazil do horkovodu. Nehoda si vyžádala 25 zraněných, z toho šest těžce. Nedaleký Klášterec nad Ohří je kvůli poruše horkovodu bez dodávek tepla. Silnici u elektrárny Prunéřov policisté uzavřeli v obou směrech.

| ČRo, Jan Beneš |Regiony

Zrušte vyhlášky zakazující posedávání na zídkách, žádá ombudsmanka. Radnice se brání

Veřejné ochránkyni práv Anně Šabatové se nelíbí vyhlášky zakazující vysedávání na schodech a zídkách na veřejnosti. V některých městech, hlavně na severu Čech, vyhlášky platí už několik let. Podle vedení radnic pomáhají zachovat veřejný pořádek. Města je schválila kvůli mnoha stížnostem na hluk, nepořádek a vandalismus a rušit je rozhodně neplánují.

| ČRo, Pavel Polák, Jan Beneš |Zprávy z domova

Povodí Labe zvýšilo hladinu řeky. Vlna má pomoci lodi uvízlé v Drážďanech

Pracovníci Povodí Labe v noci na dnešek několik hodin navyšovali průtok v řece. Cílem je zvednout hladinu řeky v Drážďanech a napomoci k uvolnění české nákladní lodi. Vlna by do německého města měla dorazit někdy v průběhu dnešního odpoledne až večera. Devadesát metrů dlouhé plavidlo uvízlo na mělčině pod Mariánským mostem v centru Drážďan včera dopoledne.