Autor

Jan Pokorný

Od roku 1994 pracuje v Českém rozhlasu Radiožurnál jako moderátor a příležitostně ho v éteru můžete slyšet dosud. Od března 2005 do ledna 2008 byl šéfredaktorem Radiožurnálu. Rok 2010 strávil ve Francii jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu. V roce 2012 se vrátil na pozici šéfredaktora a od 1. března 2016 je ředitelem Zpravodajství Českého rozhlasu.

 

RSS autora

Články autora

|Jan Pokorný, ph |Zprávy z domova

Ištvan: Ve zprávě k reorganizaci chybí zásadní údaje, každý si ji může vykládat, jak chce

Ve zprávě sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie chybí zásadní informace o výpovědích svědků a důkazech. Ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnálu to ve čtvrtek uvedl olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Zpráva je tak podle něj 'sterilní' a každý si ji může vykládat, jak chce. Komise se také podle něj snažila očernit státní zástupce.

|Jan Pokorný |Zprávy z domova

Hackeři vyčkávají, než bude v systému díra a pak udeří, tvrdí bezpečnostní specialista

ROZHOVOR. E-mailové účty ministerstva zahraničí napadli hackeři. Jeden z útoků prý byl úspěšný. Podle expertů jej musel spáchat jiný stát. Specialista pro kybernetickou bezpečnost ze společnosti CENDIS Aleš Špidla svého času vedl odbor kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra, kde také spolukoncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky na období 2011 a 2015 byl hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu.

|Jan Pokorný, ČRo, Martin Hromádka |Zprávy z domova

René Zavoral: Chtěl bych, aby Český rozhlas byl důvěryhodným průvodcem občanů

Řízení Českého rozhlasu se od zítřka ujme René Zavoral, který dosud působil ve vedení veřejnoprávního rádia na pozici náměstka pro program a vysílání. Ve funkci generálního ředitele hodlá vytvořit šestiletý finanční plán, zjednodušit strukturu vrcholového managementu nebo posílit autonomii regionálních studií. Chtěl by také prosadit fixaci koncesionářského poplatku na inflaci.