Autorka

Jana Šmídová

Do Českého rozhlasu přišla v roce 1995 z ročního angažmá v měsíčníku Federace židovských obcí Roš Chodeš. Nejprve působila v českém vysílání Rádia Svobodná Evropa, poté už v samostatné stanici ČRo 6, kde s Kateřinou Krejčí připravovaly pořad zabývající se gender problematikou Hovory na bělidle. S Petrem Holubem moderovala Studia STOP a příležitostné politické debaty. Předtím působila jako redaktorka Lidových novin, kde postupně pracovala jako vedoucí domácí rubriky, editorka vnitropolitické sekce a až do roku 1995 vedoucí nedělní přílohy.

RSS autorky

Články autorky

|Jana Šmídová |Zprávy ze světa

Petrohrad: město, kde si lidé pomáhají, i když to znamená podělit se o bolest

Nebývalou občanskou aktivitu prokázali v minulých dnech obyvatelé Petrohradu. Po výbuchu bomby v petrohradské podzemní dráze nastal chaos a úřady uzavřely celé metro, hlavní, a nenahraditelnou, tepnu veřejné dopravy. Tisíce obyvatel se ocitly daleko od domova. Byla zima, pršelo a foukal silný vítr – přesto město protknul duch solidarity, líčí situaci portál Moscow Times.

|Jana Šmídová |Zprávy ze světa

Onemocní Evropa zápalem plic, když Francie kýchne? Osudový boj o Elysejský palác

Jen zřídkakdy stáli Francouzi před tak osudovým rozhodováním o budoucnosti Evropy jako v letošních prezidentských volbách. Bez nadsázky lze říct, že vítězství Marine Le Penové by mohlo zasadit eurozóně osudovou ránu, píše v analýze předvolebního dění ve Francii server Politico. Evropská unie, která může přežít brexit, bude smrtelně zraněna frexitem. Právě proto je nadcházející boj o Elysejský palác tak důležitý, zdůrazňuje Politico.