Autor

Jana Veselá

Životní motto:
I když jich znám celou řadu, vtipných a moudrých, sama se životním mottem neřídím. Snažím se být poctivá k sobě i druhým, ale to považuji za samozřejmou věc v životě. 

Co dělám v rozhlase:
Produkčně se podílím na přípravě vysílání v různých živých pořadech Dvojky. Od ranních až po večerní. Někdy je to tak trochu adrenalin, ale v každém případě tu práci miluji a užívám si ji. 

Před rozhlasem:
Před nástupem do rozhlasu jsem pracovala jako sekretářka přednosty LF UK ve Státním zdravotnickém ústavu na Vinohradech. Do rozhlasu jsem nastoupila na stanici Hvězda – tudíž tenkrát ještě do Československého rozhlasu. Pracovala jsem v produkci a od té chvíle je tato profese mojí srdeční záležitostí. 

Co mě baví:
Moc ráda cestuji. Baví mě divadlo a výtvarné umění. Miluji rekreační sporty jako lyžování, vodáctví nebo cestování na větší lodi. A moc ráda se také sejdu s přáteli při sklence dobrého vína. 

RSS autora

Články autora

|Milan Kocourek, Vít Pohanka, Marián Vojtek, Jana Veselá |Zprávy ze světa

Afrika potřebuje podporu, konstatuje International Herald Tribune

Odejdou britské jednotky z Iráku? Tímto tématem se v souvislosti s teroristickými útoky v Londýně zabývají noviny ve Velké Británii. List International Herald Tribune konstatuje, že Afrika nechce peníze, ale opravdovou pomoc. Ruskému tisku zase neušlo, že v zemi vychází autobiografie Billa Clintona a konstatuje, že přinese Rusům poučení.

|Markéta Kaclová, Milan Kopp, Josef Suk, Jana Veselá |Zprávy z domova

Jeden mrtvý po přestřelce v Jiříkově

Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný - to je výsledek přestřelky, která se odehrála v Jiříkově ve Šluknovském výběžku. Oba muži byli do Lužické nemocnice v Rumburku převezeni ve středu krátce po 19. hodině. Jednomu z nich už nemohli lékaři pomoci, druhý byl s průstřelem břicha operován a je podle sdělení lékařů ve stabilizovaném stavu. Jejich totožnost už policie zná. Policisté v této souvislosti zadrželi 42letého muže, který bude dnes obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.