Autor

Jaroslav Skalický

Mám radost z toho, že mohu dělat skoro všechno, co si rozhlasový redaktor může představit. Těším se, že tomu tak bude i nadále.

RSS autora

Články autora

|Jaroslav Skalický |Technologie

Boeing 737 slaví půl století v oblacích. 'Prasátek' nám nad hlavou proletí každou chvíli až 2 tisíce

Americký boeing 737 je nejrozšířenější tryskové dopravní letadlo na světě. Firma Boeing vyrobila přes 9 tisíc kusů a tvrdí, že v každém okamžiku je ve vzduchu 2000 letadel tohoto typu. Ten úplně první, boeing 737-100 odstartoval do vzduchu právě před půl stoletím. Brzy se do pravidelného provozu dostane už čtvrtá generace tohoto legendárního letounu, určeného pro krátké a střední tratě.

|Jaroslav Skalický |Ekonomika

Ceny letenek v Česku 'letí' dolů a budou klesat dál, společnosti hlásí rekordní počty cestujících

Letiště Václava Havla letos očekává rekordní počet cestujících. Naznačují to už první dva měsíce roku. Velká konkurence mezi aerolinkami navíc snižuje ceny, a to láká další turisty. Cestování do ciziny by mělo zlevnit i očekávané posílení koruny. Ta by se měla zvednout po ukončení intervencí České národní banky v letošním roce.

|Jaroslav Skalický |Zprávy ze světa

Před 75 lety vstoupili Američané do války i na rozhlasových vlnách. Spustili vysílání Hlasu Ameriky

O životě za železnou oponou se lidé v Československu dozvídali také z Hlasu Ameriky. Rozhlasová stanice ale vznikla už v únoru 1942, tedy před 75 lety. Bylo to nedlouho po vstupu Spojených států do druhé světové války. Brzy vysílala ve 40 jazycích. Svou pověst od počátku stavěla na objektivním zpravodajství. Víc v reportáži Jaroslava Skalického.