Autor

Jaroslava Haladová

Narodila se v roce 1981 v Klatovech. Vystudovala PedF UK, obor český jazyk a literatura – základy společenských věd. V rozhlase se pohybuje od roku 2000. Prošla oddělením elévů, přes natáčení anket na ulicích a stříhání na páscích se propracovala k delším příspěvkům i pokročilejším technologiím. Spolupracovala s různými stanicemi Českého rozhlasu, v roce 2005 nastoupila coby redaktorka na ČRo Vltava. Řadu let se autorsky i dramaturgicky podílela na přípravě programové řady Čajovna.

Od října 2017 do začátku roku 2019 se starala o dramaturgii a denní vysílání kulturního magazínu ArtCafé, živě vysílaného odpoledního kulturně publicistického pořadu stanice Vltava. Od února 2019 tuto stanici vede jako šéfredaktorka.

Natočila několik rozhlasových dokumentů, především pro ČRo Dvojku, za dokumentární reportáž Supermarket na kolečkách o posledních pojízdných prodejnách v Česku si odnesla hlavní cenu v kategorii Publicistika na soutěžní přehlídce REPORT 2008. V roce 2012 absolvovala roční školu tvorby rozhlasového dokumentu EBU Master School on Radio Features, kterou zakončila featurem Život jako hra, portrétem mezinárodně úspěšného pokerového hráče Martina Staszka.

Spolupracovala s Českou televizí, jako redaktorka a režisérka se podílela na přípravě publicistických magazínů Fokus ČT24 a kult_off.

Ve volných chvílích se ráda věnuje procházkám po moderní architektuře, výletům do hor a lesů nebo čtení detektivek.

RSS autora

Články autora

|Tomáš Pavlíček, Jaroslava Haladová, Petr Král, Martina Spěváčková, Jan Cigánik |Zprávy z domova

Mladí vs. staří: Evropský den solidarity slibuje diskuzi

Čtvrtek je evropským dnem solidarity mezi generacemi. Senioři přitom v Česku patří mezi nejvíce diskriminované a vyloučené skupiny ve společnosti. Alespoň to tvrdí některé nevládní organizace a studie, které se zabývají stárnutím. Stárnutí a lidská důstojnost je tématem i čtvrtečního diskusního fóra, které pořádá Úřad vlády pod záštitou zmocněnce pro lidská práva Michaela Kocába.

|Jaroslava Haladová, Václav Sochor, Jan Piroch |Zprávy ze světa

Rebelové z Dárfúru jednají o příměří se súdánskou vládou

Súdánský prezident Umar Bašír a zástupci Hnutí pro spravedlnost a rovnost, jedné z hlavních povstaleckých skupin v Dárfúru, by dnes měli oficiálním podpisem v katarském Dauhá stvrdit dohodu o příměří, na které se předběžně shodli o víkendu. Dohoda je vnímána jako výrazný krok na cestě k uklidnění už sedm let trvajícího ozbrojeného konfliktu.