Autor

Jiřina Šmídová

Čím jsem starší, tím víc asi věřím v intuici.

A tak se mi teprve před lety vybavila vzpomínka z hodiny výtvarné výchovy: oblíbená disciplina - na jednu polovinu papíru se nanesly barvy, papír přeložil, barvy dlaní řádně rozmázly a po otevření čekal autora tajemný symetrický obraz, z něhož měl vyčíst svou budoucnost.

Já ho tenkrát otevřela a první, co mě napadlo: "To jsou lidi ve studiu a povídají si." Ve svých deseti letech jsem samozřejmě nemohla ani tušit, že právě tohle bude za dvacet let můj denní chleba a že v něm najde spojení věčné hledání pravdy, můj částečný exbicionismus i snaha pomáhat lidem.

V Českém rozhlase Hradec Králové pracuje od roku 2002.

RSS autora

Články autora

|Veronika Sedláčková, Jiřina Šmídová, Simona Bartošová, Kateřina Kozmová |Regiony

Místem pro život je Královéhradecký kraj, lidé oceňují přírodu či kulturní vyžití

Nejlépe se podle žebříčku kvality života žije v Královéhradeckém kraji. Boduje v ekonomické i sociální oblasti a v životním prostředí. Lidé v kraji oceňují přírodní krásy, množství památek, ale i dobré podmínky pro život rodin s dětmi nebo nízkou míru nezaměstnanosti.

|Petr Medek, bre, Jiřina Šmídová, Stanislav Janalík, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Propojení registru vozidel s policejní databází odstranilo většinu problémů

Poprvé v tomto týdnu vydržel registr vozidel po otevření přepážek pracovat déle než půl hodiny v kuse a zatím stále funguje. V předchozích dnech vždy zhruba po této době zkolaboval. Na mnoha místech v Česku se úřady otevřely už v 7 hodin, v 8 hodin se přidaly další pobočky. Dnes ale není úřední den, a tak jsou některá pracoviště zavřená a systém není tolik zatížen. Jeho provoz dnes omezuje jen pomalá rychlost některých operací.

|Michaela van Erne, Eva Presová, Jiřina Šmídová |Zprávy z domova

Na odborech dopravy opět nefungovala všechna data v registru vozidel

Centrální registr vozidel, který od pondělí měl fungovat v novém systému, ani dnes nepracoval bez problémů. Úřednice za přepážkou tak čtvrtý den odmítaly žádosti. Lidé na úřad chodili či telefonovali několikrát denně a ptali se, jestli už funguje. Po 17. hodině by se mělo rozhodnout, jestli se registrace aut vrátí ke starému softwaru.

|Eva Presová, Jiřina Šmídová |Regiony

Těžbu i průzkum břidlicových plynů v Podkrkonoší odmítli účastníci besedy v Náchodě

‚Těžbu břidlicových plynů tady nechceme a nepotřebujeme ani žádný průzkum,‘ zaznělo jasně na včerejší besedě v Náchodě. Do svého Speciálu pozval Martin Veselovský náchodského starostu, zástupce ministerstev životního prostředí a obchodu a průmyslu, odborníka na geologii i zástupce občanských iniciativ. Aulu náchodského gymnázia se 150 místy pak zaplnila nespokojená veřejnost.