Autor

Judita Císařová

5 zásadních alb?
Výlet do dějin, samozřejmě víc než pět:
Total Control – Henge Beat
Fugazi – The Argument (třeba)
Swans – White Light from the Mouth of Infinity
Lungfish – The Unanimous Hour
Orchid – Chaos Is Me
Hank Wood & The Hammerheads – Go Home LP
The Estranged – The Subliminal Man
Dean Blunt – Black Metal
Built to Spill – Keep It Like a Secret

Nejoblíbenější film? 
Vrátila jsem se teď k Pátýmu elementu a koukání na filmy obecně, mám ráda Coeny, Inherent Vice od Andersona, Apocalypse Now nebo Akiru, stabilní obsese zůstává na Hanebnejch panchartech a spoustě český klasiky. 

Čtu většinou?
Dlouho to byla odborná literatura o bejvalý Jugoslávii anebo tamější autoři. Po přestupu zpět na beletrii třeba Solaris, Piknik u cesty, Sylvia Plath, americký povídkáři, Šerý nebo Weissův Dům o tisíci patrech. Za poslední tři roky jsem se hodněkrát vrátila k Paulovi Theroux a jeho Patagonian Expressu.

Když mám volný čas, tak ho trávím?
Rozhodně ho nevytěžuju tak, jak bych chtěla. Koncerty a snahy o výlety se ale držej.

RSS autora

Články autora

|Marián Vojtek, Judita Císařová |Výtvarné umění

Pole, Špitálsko, Karlín. Pražskou čtvrť představuje nová výstava

V Muzeu hlavního města Prahy začíná výstava Karlín - nejstarší pražské předměstí. Jedná se o už třetí ze série expozic pojednávajících o historii a proměnách starých pražských předměstí. Po Smíchově a Libni přichází na řadu Karlín, čtvrť s jasně vedeným půdorysem a elegantní zástavbou, jejíž počátky sahají do roku 1816, a která prošla zásadními změnami po povodních v roce 2002.

|Alena Benešová, Tomáš Pavlíček, Jan Piroch, Judita Císařová, Jan Bumba |Zprávy z domova

České hrady a zámky pomáhají vylepšit i studenti

S nástupem dubna začala i nová návštěvnická sezóna na státních hradech a zámcích. Některé z nich letos rozšíří svoji nabídku pro turisty, budou mít například otevřeno i v pondělí - ale na řadě míst si lidé budou muset oproti loňsku připlatit za vstupné. Většinou v řádu desetikorun, někde ale i o polovinu víc. Kvůli vládním škrtům, které se dotkly i ministerstva kultury, potažmo Národního památkového ústavu.

|Marián Vojtek, Tomáš Pavlíček, Judita Císařová |Výtvarné umění

Škréta stále překvapuje. Kdy se narodil, odborníci neví jistě

Život a dílo českého nejvýznamnějšího barokního malíře Karla Škréty jsou ústředním tématem konference, která začala v klášteře svaté Anežky České v Praze. Touto akcí vrcholí nejen výstava jeho děl v jízdárnách Pražského hradu, ale i tříletý výzkumný projekt Národní galerie. První konference na Škrétovo téma se uskutečnila už loni na jaře. Rozpracovala náměty, vyplývající právě z přípravy výstavy.