Autor

Karolína Demelová

Na Radiu Wave zastávám práci? 
S Jonášem Zbořilem připravuju a moderuju pořad Liberatura, příležitostně zavítám i na nějakou tu literární akci a pak referuju o kvalitě chlebíčků a rozlévaného vína. 

Nejraději poslouchám? 
Ticho a vrnění našeho kocoura. 

Mé nejoblíbenější filmy? 
Poslední dobou spíš seriály: Mad Men, Girls, House of Cards, True Detective, Sherlock… A samozřejmě Sex ve městě, pořád dokola. Taky miluju zimní reality show z estonského krmelce a norské ptačí budky. 

Mé nejoblíbenější knihy?
Horní polička knihovny, zleva: Anna Kareninová, Paní Bovaryová, Paní Dallowayová, Lolita…  

Jestli čtu, tak většinou? 
Čtu pořád, většinou ráda. V posteli, v kuchyni, ve vaně, v tramvaji… Knížky papírové i elektronické, skvělé, dobré, špatné i bizarní, novinky i klasiku, lesklé časopisy, sobotní noviny, zprávy i plky na netu, etikety potravin, příbalové letáky. Několik knížek už jsem vykoupala ve vaně, pár jsem jich nevrátila, jednu ztratila, občas se neudržím a opravuju hrubky, ohýbám rohy stránek – omlouvám se, pokud jsem to provedla vaší knížce! 

Co bych chtěla sdělit světu?
Ztište se.

RSS autora

Články autora

|Karolína Demelová |Literatura

Magnesia Litera vypátrala nejlepší knihy roku

V neděli 10. dubna byly ve Stavovském divadle předány výroční literární ceny Magnesia Litera. Knihou roku byl vyhlášen román Zeptej se táty, poslední text Jana Balabána. Slavnostní večer byl koncipován jako detektivní pátrání po nejlepší knize roku, moderátorkou byla opět herečka Aňa Geislerová.

|Karolína Demelová |Literatura

Za nejlepšími slamery opět do Rock Café

Slam poetry už v Česku celkem úspěšně zapustila kořeny, a tak si můžete poslechnout české slamery nejen během regionálních kol každoroční celorepublikové soutěže, která vrcholí na konci roku v brněnské Flédě, ale třeba i na exhibičních kláních. Nejbližší slam poetry exhibice proběhne ve středu 6. dubna v Rock Café.

|Karolína Demelová |Literatura

Liberatura s Viktorem Janišem

Louis de Bernières, Margaret Atwoodová, Hanif Kureishi, Iain Banks, Susanna Clarková… Texty těchto a mnoha dalších autorů zprostředkoval českým čtenářům překladatel Viktor Janiš, který byl hostem dalšího dílu Liberatury.

|Karolína Demelová |Literatura

Michał Witkowski: já osobně patřím duševně spíš k té masové kultuře

Čestným hostem letošního veletrhu Svět knihy 2010 bylo Polsko. Návštěvníci se tak mohli setkat s dlouhým zástupem význačných polských spisovatelů. Podařilo se nám udělat rozhovor s Michałem Witkowským, který je označován za autora prvního polského gay románu a nese si s sebou nálepku kontroverznosti. Otázky kladla naše redaktorka Karolína Demelová.