Autorka

Kateřina Golasovská

V redakci iRozhlasu pracuji od roku 2016. Před tím jsem působila v redakci Lidovky.cz, kde jsme nasbírala první novinářské zkušenosti. V současnosti jsem také studentkou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd na UK. Zaměřuji se především na zahraniční zpravodajství. Přímo z místa jsem napsala sérii článků o nemoci zika ve Střední Americe nebo informovala o italském zemětřesení. 

Autorka na Twitteru RSS autorky

Články autorky

| ČRo, Kateřina Golasovská |Ekonomika

Babišův Agrofert má nejnižší tržby za čtyři roky. Vázl prodej hnojiv

Firma Agrofert, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš, hlásí nejhorší výsledky za poslední čtyři roky. Podle bilanční zprávy zveřejněné ve firemním časopise Agrofert magazín zakončila firma rok 2016 s nekonsolidovanými tržbami 214 miliard korun. Klesly jí tržby i zisk, meziroční propad je o 11 procent. Zároveň proinvestovala 18 miliard korun. Horší výsledky skupina zaznamenala naposledy v roce 2012.

|Kateřina Golasovská |Zprávy z domova

Česko po atentátu v Berlíně posiluje bezpečnostní opatření. Místa s větší koncentrací lidí bude hlídat víc policistů

Česká policie posiluje po útoku na berlínských vánočních trzích bezpečnostní opatření. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ale po schůzce s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým informoval, že České republice konkrétní nebezpečí teroristického útoku nehrozí. Víc policistů bude pravděpodobně do začátku ledna hlídat hlavně místa, kde se schází víc lidí.