Autorka

Klára Kohutová

Co v rozhlase dělám:
Pracuji ve zpravodajství. Hledám, natáčím a připravuji hlavně reportáže z Krnovska a Bruntálska. Sleduji také dění v oblasti životního prostředí v celém kraji. Někdy se ale denní plán v minutě změní a člověk musí natočit to, co je zrovna potřeba pro to, abychom byli aktuální.

Jak jsem se k této práci dostala:
Zpravodajskou práci jsem znala zatím jen z redakcí novin, takže mi přišlo lákavé zkusit přidat i hlas. Je to moc pěkná práce, i když docela časově náročná.

Dosavadní kariéra:
Studovala jsem dějiny divadla na brněnské Masarykově univerzitě. Po škole jsem se ale místo divadelními texty začala zabývat těmi zpravodajskými. Pracovala jsem v redakcích Moravskoslezského deníku a Mladé fronty Dnes. Ale kariéru jsem měla pestřejší, pracovala jsem taky ve fitcentru nebo v jedné ostravské kavárně.

Co jsem ochotna na sebe prozradit:
S nástupem do rozhlasu jsem musela překonat strach a začít řídit automobil. Sledovat dění na Krnovsku a Bruntálsku se totiž na dálku od stolu ostravské redakce dá jen obtížně. Takže často podnikám celodenní pracovní „výlety“. Mám ráda divadlo a české filmy. Ale skoro stejně ráda mám fotbal, hlavně atmosféru nižších soutěží v ostravském okolí. A kdyby se zrovna na hřišti nehrál špičkový fotbal, zamířím ke stánku s pivem a dobrou klobáskou.

 

Telefon: 221 555 706
E-mail: klara.kohutova@rozhlas.cz

RSS autorky

Články autorky