Každé ráno se ve Francii na ulicích objeví rodiče s dětmi, které vedou do školky. V Paříži v 18. okrsku se nachází škola nesoucí jméno Charles Hermite. K ní vede cesta, kde přebývají uživatelé drog.
Nejvíc jsou stávkou postiženi obyvatelé žijící mimo velká města. Zde prakticky neexistují autobusové nebo železniční spoje, protože Francie po desetiletí propagovala osobní dopravu autem.
Aby se Francie v budoucnu vyhnula výpadkům elektřiny, bude muset podnik EDF opravit jaderné elektrárny a uvést je do provozu, dostavět moderní elektrárnu, financovat 6 menších reaktorů a snížit dluh.
Starosta města Grenoblu Eric Piolle nošení burkin pro muslimky povolil. Těžko říct, jestli jde z jeho strany o hluboké přesvědčení, nebo o předvolební kalkul – v Grenoblu je mnoho voličů muslimů.
Historie se opakuje. Alespoň to tvrdí v souvislosti s konfliktem na Ukrajině spisovatelka Klára Notaro. Někteří lidé se rozhodli ze země prchnout, jiní zůstat a bojovat za svou nezávislost.
Francie byla po desetiletí na špičce této technologie. Jenže poslední dobou byla jaderná energie prezentovaná a vnímaná jako něco špatného jak pro člověka, tak pro přírodu.
Francouzští komentátoři jsou v prognózách opatrní. I když se Macron dnes jeví jako suverénní vítěz, všichni mají na mysli nepředvídané scénáře voleb minulých.
Francouzi se vrhli během loňského roku na zahradničení – kdo mohl, zasadil rajčata, okurky, brambory, zasel ředkvičky, ať to bylo na venkově, nebo ve městě na dvoře obyčejného či honosného domu.