Buď pochválen Putin na Artěku. Nohavica a rukáv taky

Za dob Sovětského svazu navštěvovaly mezinárodní pionýrský tábor Artěk statisíce dětí z východního bloku. Hned po příjezdu vklouzly do erárních hadrů a odpochodovaly do paneláků, kde je čekaly tvrdé pryčny a hustý dril.

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Stejně jako desatero přikázání pro křesťany platilo v Artěku nepsané pravidlo, že kdo bude vzorným pionýrem, dostane se do bolševického ráje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Turnová: Buď pochválen Putin na Artěku. Nohavica a rukáv taky

Místo „nepokradeš“ a „nesesmilníš“ tu frčely mantry „miluj Stalina a posílíš mír“ a „pracující lid potřebuje práci“.

Já jsem si zavřela cestu k červenému šátku a do tábora tím, že jsem řekla pionýrský slib pozpátku: „ijubils deřp imývs yhurd…,“ a tudíž jsem se celá léta musela spokojit s puťákem kolem Ještědu.

Spolu s ukrajinskými podniky na Krymu spadl před pár lety ruské vládě zpět do klína i objekt Artěk, jenž mezitím roky chátral.

Striptérky z Rostova na Donu v čele s majitelem klubu Semkinem se rozhodly tábor zrekonstruovat. Díky exkluzivitě dívek se projekt vydařil, ale stále chybí aktuální nosná idea, která by evokovala ideu ráje. 

Striptérky hlasují pro

Putin nedávno přišel s myšlenkou zaplnit celý objekt bronzovými odlitky ruských občanů i cizinců, kteří byli vyznamenáni medailí za upevnění přátelství mezi národy.

Od roku 1999, kdy o udělování této ceny rozhodl bývalý ruský prezident Boris Jelcin, je již vyznamenaných osobností téměř tisíc, včetně našeho bývalého prezidenta Václava Klause a dalších nominovaných, dokonce až z daleké Ostravy.

Striptérky jednohlasně hlasují pro, jelikož spousta vyznamenaných je jim blízká svým naturelem.

Majitel klubu ale namítá, že pokud by sochy byly vyrobeny v životní velikosti, komplet s rukávem i nohavicou, tak by se, vzhledem k rapidně vzrůstajícímu počtu vyznamenaných, do objektu už nevešli žádní pionýři, on si tak nesplní svůj sen z dětství a definitivně to s ním sekne.

Zatím se tedy postavil ke vchodu do areálu automat „Putiňák“, a kdo jde kolem, může zmáčknout tlačítko s nápisem „put in“ a vhodit koncept.

Já tam teda nejedu, dám radši puťák k Ještědu.

Eva Turnová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme