Belgická jízda není překvapení

Belgičtí fotbalisté postoupili do semifinále mistrovství světa. Překvapení? Možná, Brazílie byla mírným favoritem. Senzace? Rozhodně ne, výjimečná generace hráčů ukazuje na šampionátu své možnosti.

Sloupek Kazaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hazard, Lukaku, De Bruyne, Kompany, Courtois...

Jména, která zná každý fotbalový fanoušek. Tihle hráči působí v předních evropských klubech a jsou příkladem excelentní belgické generace.

Trochu připomínají partu kolem Nedvěda, Poborského, Šmicera nebo Čecha, která v českém dresu válela zkraje století.

Belgie je příkladem, jak piplat fotbalové talenty. Systém výchovy před přibližně patnácti lety přeorganizovala, protože měla za sebou roky neúspěchů. Však i Česko začalo budovat regionální akademie, kde trénují talentovaní hráči z okolí.

Díky tomu teď Belgie produkuje fotbalisty, kteří na šampionátu vyhráli všechny zápasy v základní hrací době včetně utkání proti Anglii nebo Brazílii.

Navíc ani semifinále nemusí být pro Belgii konečná. Jejím soupeřem sice bude ambiciózní Francie, ale Belgie ukázala, že hrát dokáže i proti těm nejsilnějším.

Hazard a spol. jsou rozjetí tak, že můžou vylepšit nejlepší výsledek v belgické historii. Výhrou nad Brazílií ho zatím jen vyrovnali.​

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme