Olympiáda a český biatlon: bude forma? Budou medaile?

Za měsíc (a den) to začne. A za měsíc (a dva dny) to začne českým biatlonistům. Mají se olympijských her vzhledem ke svým dosavadním výkonům a výsledkům bát?

Komentář Oberhof/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biatlonový tým, zcela vpravo Jiří Hamza | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„Forma má gradovat až na olympiádě.“ Možná jste na tuhle formulku vyslovovanou po nejhorším prosinci za poslední roky byli až alergičtí, možná jste si říkali, že to je jen výmluva.

Po prvních novoročních závodech to ale vypadá, že by záměr českým trenérům mohl vyjít.
Vždyť Veronika Vítková v Oberhofu českému týmu konečně zajistila první stupně vítězů sezóny a kromě ní zajeli svůj nejlepší závod tohoto ročníku Světového poháru i další opory Michal Krčmář s Ondřejem Moravcem.

„Pokud je někdo schopný se dostat do desítky, tak může na olympiádě o něco bojovat. Pokud se někomu během celé sezóny nepovede nahlédnout mezi ty nejlepší, tak nemůže čekat, že se na olympiádě stane zázrak,“ říká šéftrenér českého výběru Ondřej Rybář.
Tuhle podmínku tedy jeho svěřenci splnili.

Čekání bylo dlouhé, říká Vítková po prvních stupních vítězů po třech letech

Číst článek

Navíc tím může narůst jejich sebevědomí. Dokázali si, že umí zastřílet a že můžou soupeřit o čelní pozice. „Všechno je v hlavě,“ představuje ostatně hlavní recept svého současného úspěchu vedoucí žena Světového poháru, slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová.


Ne, netvrdím, že čeští biatlonisté v Pchjongčchangu obhájí šest olympijských medailí ze Soči. Troufne si vlastně někdo něco takového tvrdit?

Ani netvrdím, že si z Koreje odvezou vůbec nějaký cenný kov. Ostatně dostatečným varováním je mistrovství světa 2016, tedy roce, ve kterém Gabriela Koukalová získala velký křišťálový glóbus. Z Osla ale Češi odjeli s prázdnou.

Ale jsou na dobré cestě, aby o stupně vítězů aspoň bojovali, a tím udělali olympijské hry pro české biatlonové fanoušky zajímavé.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme