Dobrý den, vítám vás v super volebním roce!

GLOSA. Zhruba za rok touto dobou budeme znát nového premiéra, prezidenta a budeme dělat tlustou čáru za volebními účty. Budeme znát vítěze i poražené, řekneme si, za koho kdo zaplatí dluhy, komu zbylo na charitu, a stejně jako vždycky v minulosti se podivíme nad některými sponzory. Ještě než se tak stane a my budeme mít supervolební rok za sebou, nás ale čeká přinejmenším tohle všechno:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Reuters

1. Programové konference stran. Na nich nám ODS slíbí, co všechno zjednoduší (viděli jsme, jak se jí to ve vládě dařilo), ČSSD řekne, komu všemu přidá (samozřejmě z našich peněz), a ANO prozradí, o čem Andrej Babiš sní (kapitolu o daňových optimalizacích zřejmě vynechá).

2. Prázdniny – narušené pomalu startující předvolební kampaní, rozdáváním předvolebních dárečků a přesvědčováním, kdo s kým rozhodně nevládne (ANO s ČSSD) a rozhodně vládnout nebude (ANO s ODS, případně ANO s ČSSD, případně ANO s KSČM atd.).

3. Svatba Andreje Babiše s Monikou. Žijí spolu sice už dvacet let a Monika se dávno jmenuje Babišová, ale manželé nejsou. Šéf hnutí ANO se svatbě doteď vyhýbal prý proto, aby se v případě rozvodu nemusel dělit o majetek. To už ale asi neplatí. Babiš nic nemá (oficiálně), a je to naopak Monika, kdo dohlíží na jeho majetek převedený do svěřenských fondů. Vida, hned je z ní lepší partie. A navíc taková svatba je předvolební show k nezaplacení.

4. Předvolební kampaň – což bude peklo, samozřejmě. A můžeme si jen přát, aby byla zábavnější než loňská kampaň před krajskými volbami, která byla nejnudnější za poslední roky.

5. Nervozita, jestli policie stihne došetřit kauzu Čapí hnízdo.

6. Nervozita, jak ji došetří.

7. Nervozita Miroslava Kalouska, jestli po dvaceti letech neskončí s politikou.

8. Nervozita lidovců a Starostů, jestli udělali dobře, že se spojili a vsadili na zisk 10 % hlasů.

9. Sněmovní volby.

10. Puč v sociální demokracii – který může odvrátit jen dobrovolný odchod Bohuslava Sobotky.

11. Prezidentská kampaň aneb přetahování o to, kdo vehementněji popře, že je kandidát neexistující pražské kavárny, že není anti-Zeman a že je rozhodně zcela autentický.

12. Snaha novinářů zjistit, z čeho Miloš Zeman platí svoji prezidentskou kampaň, kterou, jak říká, vůbec nepovede.

13. Nezájem voličů o to, z čeho Miloš Zeman (ale i další) platí svoji prezidentskou kampaň.

14. Prezidentské volby.

15. Pak už jen ten audit účtů za všechny kampaně, jmenování premiéra a nástup nového prezidenta.

Myslím, že si ten rok spolu pěkně užijeme. Takže od teď ve středu na viděnou.

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme