Festivalový deník: internetová televize je mrtvá, ať žije nová internetová televize

DEN ŠESTÝ. Vznikající internetová televize MALL.TV na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech představila své hvězdy a připravované pořady. Před podzimním startem vysílání tak nastínila budoucnost tuzemského trhu, který se nachází na pokraji změny.

Komentář Karlovy Vary (Aktualizováno: 18:31 6. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mall TV představuje první sitcom. Diváci ho uvidí poprvé na festivalu v Karlových Varech. Na snímku je Michal Suchánek a Petr Marek. | Foto: Mall TV | Zdroj: Mall TV

Ještě před pár roky to vypadalo, že pokračujícímu růstu popularity internetové televize Stream nemůže nic zabránit. Pak se ale jeho vlastník, mediální dům Seznam, začal připravovat na start vlastní zpravodajské stanice – a Stream byl přesunut na druhou kolej. Tak to alespoň popisují někteří ze jeho bývalých zaměstnanců...

Prušinovský točí nový sitcom pro internetovou televizi. Suchánek s Markem se představí v Karlových Varech

Číst článek

Z obavy z toho, jakým směrem se videoportál ubírá, na konci minulého roku ohlásil svůj odchod šéfproducent Lukáš Záhoř, pod nímž na Streamu vznikla řada vlajkových pořadů a seriálů (Kancelář Blaník, One Man Show, Semestr). Nový kreativní domov ale nehledal dlouho. Už v březnu totiž oznámil, že spolupracuje s internetovou skupinou Mall Group na vzniku nové internetové televize.

Odchod Záhoře způsobil uvnitř Streamu personální lavinu. Spolu se šéfproducentem totiž videoportál opustili kreativní producent Milan Kuchynka (Kancelář Blaník, Autobazar Monte Carlo, Pěstírna), šéfkuchař Roman Vaněk nebo architekt Adam Gebrian.

Poslední dva zmínění do MALL.TV také přebírají své známé pořady. Vedle nich se na programu nové internetové televize budou podílet také Veronika Koko Kokešová, Pavel Zuna, Luděk Staněk nebo Jarda Konáš.

Norský sitcom Match | Zdroj: Mall Group

Záhoř plánuje, že by videoportál představil každý půlrok dva projekty z hrané tvorby. Ty, které by měly mít premiéru na podzim (nejspíš kolem října), uvedli jejich tvůrci na filmovém festivalu.

Hra, seriál na motivy norského sitcomu Match (viz výše), bude v celkem 10 dílech sledovat životní trable mladého Štěpána, jehož každý krok a rozhodnutí glosuje dvojice sportovních komentátorů (Michal Suchánek a Petr Marek). Jak odhalila epizoda uváděná v premiéře v Karlových Varech, připravovaná série bude ve velkém stavět na specifické grafice sportovních klání i s nimi spojené hantýrce.

Festivalový deník: Gilliamovo čekání na Quijota

Číst článek

Druhou novinkou pak bude seriál „ze zákulisí českého showbyznysu“ Stylista. Scénář k němu píše Luděk Staněk a titulního stylistu Artura si střihne (ha!) Petr Vaněk. V dalších rolích se představí Petra Nesvačilová, Michal Kern a Andrej Polák.

Nová internetová televize by měla podle Záhoře produkovat kvalitní a výdělečné pořady“. Uvažuje přitom také o využití zahraničního působení vlastníka k tomu, aby na český trh přivedl mezinárodní obsah.

Bude zajímavé sledovat, jak se MALL.TV vyrovná s konkurencí bez umístění svých videí na stránce, kterou má většina českých internetových uživatelů jako homepage. Nebo jak se s videoportálem sžijí pořady, které už si lidé stačili za uplynulé roky oblíbit. Jestli to bude znamenat další pád Streamu, jehož staronový tým bude nyní horko těžko navazovat na dřívější úspěchy, se budeme muset nechat překvapit.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme