Festivalový deník: nepříliš oslnivý den filmového recenzenta

Když porovnám sebe se svou kamarádkou, která píše pro nejmenovaný bulvár zjišťuji, že si novináři mohou z Varů přivézt opravdu rozdílné zážitky. Takhle nějak si v jednoduchosti představuji, že probíhají naše dny.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

52. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

52. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech | Foto: Kristina Roháčková | Zdroj: Český rozhlas

6.59

Filmový recenzent v tuto chvíli vstává, aby si v sedm zarezervoval lístky na filmy na další den. Zprávu s kódem má připravenou, a tak jen oddaluje spánek a prstem krouží nad tlačítkem odeslat, než se na displeji telefonu objeví sedmička doprovázená dvěma nulami. Nekontroluje, zda mu rezervace vyšla. Odhodí telefon a pokračuje ve spánku.

Bulvární novinář na filmy nechodí, a tak lístky nepotřebuje. V tuto chvíli buď tvrdě spí, nebo se stále ve veselé náladě vrací z večírku.

8.00 – 12.00

Filmový recenzent vstává – tentokrát skutečně. Vybírá se do Thermalu, aby si vyzvedl rezervované lístky, a po cestě si kupuje kávu. Pokud ho nečeká žádná ranní projekce, vrací se k nejbližšímu místu s Wi-Fi připojením, aby sepsal včerejší resty.

Festivalový deník: na prohlídce okolí Thermalu aneb babičky takové budovy nestaví

Číst článek

Bulvární novinář vstává a rozhoduje se, kam zajít, aby doplnil hladinku alkoholu.

12.00 – 14.00

Filmový recenzent vychází z první projekce. Promptně zapomíná ohodnotit snímek do diváckého hlasování, a zběsile proto před zraky hostesek, které už opravdu viděly všechno, se snaží lístek najít v chaosu své festivalové tašky. Marně. Na telefonu v rychlosti sepíše krátkou recenzi na snímek, který právě viděl, a zkontroluje svůj denní program. Ignoruje přitom nejméně jeden zameškaný hovor a tři příchozí zprávy.

Bulvární novinář sedí v baru vedle Thermalu a píše filmovému recenzentovi, jestli by nezašel na víno.

14.00 – 16.00

Filmový recenzent nachází ve svém programu dvě hodiny času, a tak si jde do hotelu schrupnout.

Bulvární novinář si na Instagram dává fotky ze včerejší akce. Ve volných chvílích píše filmovému recenzentovi, ať už konečně nakluše do baru, protože tam s ním sedí Leoš a Monika.

16.00 – 17.00

Filmového recenzenta probouzí zpráva bulvárního novináře, že musí ihned přijít, protože bulvární novinář potřebuje vyfotit, jak se houpe na lustru.

17.00 – 22.00

Filmový recenzent si kupuje kdoví kolikátou kávu toho dne a míří na poradu média. Se všemi svými úkoly je pozadu, úspěšnost hlásí pouze krokoměr na hodinkách. Pokud nemá filmový recenzent projekci, míří do alkoholového stanu, jestli tam nepotká bulvárního novináře.

Bulvárnímu novináři se zželí filmového recenzenta a na svoji magickou kartičku mu koupí drink a večeři. Drží filmového recenzenta v náručí, zatímco pláče dojetím.

22.00 – 1.00

Filmový recenzent jde na poslední projekci, často dokonce toho nejzajímavějšího filmu dne. Následně se odplazí do hotelu, kde si ještě sepisuje poznámky ke článkům, které musí následující den odevzdat. Budík nařizuje na 6.59 a 8.00, do konceptů si ukládá esemesku s kódy filmů na nadcházející den. Usíná vyčerpáním, i když se z venku ozývá hlasitá hudba.

Bulvární novinář odchází s čerstvým účesem od kadeřníka a v padnoucí róbě na večírek nějaké známé značky, člověka nebo místa. Zažívá vrchol svého festivalového dne.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme