Ostře sledovaná disciplinárka

Milan Baroš má na měsíc volno a hlavně může konečně přestat kolotoč vyjádření, reakcí, protestů a omluv. Disciplinární komise LFA udělila kapitánovi Ostravy trest na pět zápasů a pokutu, ale není to Baník, kdo se po pražském jednání může cítit ukřivděně.

Komentář Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš se vrací do Baníku Ostrava

Milan Baroš | Zdroj: ČTK

Kapitán Baníku může hrát až v listopadu. Baroš dostal trest na pět zápasů, Stanciu na dva.

Číst článek

Disciplinární komise řešila najednou hned tři reprezentanty Nicolae Stanciua, Šimona Faltu a samozřejmě Milana Baroše. Že dostane nejvyšší trest ostravský útočník, se dalo čekat. Od zákroku do Součka po poslední urážku snad není vteřina, která by se dopodrobna nerozebrala.

Což o to, Baník se bez Baroše obejde. Bez své hlavní hvězdy hraje ostravský tým jinak, ale účelně a úspěšně. Trenér Páník ho v letošní sezoně postrádal už od zranění na konci prvního poločasu v Ďolíčku a bilance? Tři body z Vršovic, proti Dukle, z Olomouce a bod z Liberce. Když se započte vítězství proti Slavii, získal Baník víc bodů bez Baroše než s ním.

A té mediální pozornosti. Kdo neměl názor, jakoby nebyl. Opět se řešila Barošova „nedotknutelnost“, protože podobný zákrok neudělal při svém zápalu v posledních letech poprvé, slovník, protože servítky si tradičně nebral, i to, proti komu bude či nebude moct nastoupit.

Nakonec kromě jednoho kola poháru vynechá i zápasy v Mladé Boleslavi, s Karvinou, v Teplicích a s Plzní. (Ta Plzeň není na posledním místě pro zvýšení efektu, zkrátka to tak časově vychází).

Falta neměl dostat červenou kartu, rozhodla komise. Olomoucký záložník může vyváznout bez trestu

Číst článek

Kdo proti komu smí a nesmí nastoupit, se totiž řeší i jinde. Zatímco Nicolae Stanciu dostal trest na dva zápasy, přičemž jeden už si odpykal, když nenastoupil proti divizní Polné, de facto stejný trest (protože Sigma naneštěstí nehrála pohár) dostal olomoucký Šimon Falta.

A právě v tom je největší rozdíl. Zatímco Rumunovo vyloučení za hloupý faul v nastavení v Plzni bylo víceméně jasné, Šimon Falta žádný faul na červenou kartu neudělal, přesto za něj bude pykat. Shodou okolností si oba hráči odbydou své tresty v jednom zápase.

Komise rozhodčích FAČR uznala, že Faltův zákrok na libereckého Radima Breiteho byl na žlutou kartu, která by pro olomouckého záložníka navíc byla první v ročníku, disciplinárka se hájí, že musí vycházet ze zápisu. Parafrází prvního českého prezidenta byla litera zákona dodržena, ale co jeho smysl?

„Těžko k uvěření a k pochopení,“ diví se v Olomouci, proč přišli o stabilního člena základní sestavy za zákrok, za který o něj přijít neměli.

Ještě že se bude psát především o Barošovi.

Doplnění 5. října: Po odvolání Olomouce se odvolací a revizní komise bude případem Šimona Falty zabývat až příští týden, proti Spartě tak nastoupit může, případný trest by si odpykal až po reprezentační přestávce. 

Těžko k uvěření a k pochopení - záložník SK Sigma Olomouc ŠIMON FALTA, který neměl být minulou sobotu vyloučen a dostal červenou chybně, vyfasoval od disciplinárky stopku na jeden zápas ....

18:11 – 04. 10. 2018

2 3

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme