Koukalová letos končí. Vrátí se?

Taky si vybavujete pohádkové momenty Gabriely Koukalové z minulé sezony? Jestli ano, určitě jste ještě nedávno věřili, že se budou letos v zimě opakovat. Mnozí to možná brali jako samozřejmost, jenže Gabriela Koukalová teď bez boje nuceně opouští biatlonovou scénu. Je to venku: na olympijských hrách ani v dalších závodech Světového poháru se nepředstaví.

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová při tréninku (archivní foto) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Tahle pohádka alespoň na čas skončila. Zvláštní zranění lýtek, které se zprvu navenek jevilo jako drobný zádrhel v přípravě, je nakonec nepřekonatelnou překážkou v cestě do jihokorejského Pchjongčchangu.

Tak jak je to s tou Koukalovou?

Číst článek

Dlouho, dlouho se čekalo na konečný verdikt, ale snad každý, kdo tenhle příběh sledoval, musel už nějaký čas tušit, že se nebude o lýtkách Koukalové mluvit ve stejných souvislostech jako o slavném Jágrově zlomeném malíčku.

Prezident biatlonového svazu Jiří Hamza přiznává, že byl v posledních dnech už asi jediný, kdo věřil a živil naději. Nebýt jeho, možná by bylo jasno mnohem dřív.

Nejde o blesk z čistého nebe. Jaké následky může mít absence největší hvězdy týmu na únorových hrách, už naznačila první polovina Světového poháru. Nebudou minimální, ale po Novém roce se ukazuje, že i bez Gabriely Koukalové má český biatlon sílu.

Baví mě konspirační teorie, kterých jsou plné sociální sítě. Někteří jejich autoři nevěří zprávám o zranění, píší o těhotenství, o tom, že už se Gabriele nechce tvrdě dřít, i o maskování všeho možného. A říkám, sakra, zapomeňte na to!

Konec nadějí. Koukalová se olympiády v Pchjongčchangu nezúčastní

Číst článek

Olympijské hry měly být velkým vyvrcholením dlouhého čtyřletého cyklu, a kdyby to jen trochu šlo, v Pchjongčchangu bude závodit a udělá pro to cokoli. Jsem o tom přesvědčený, a proto se musím podobným příspěvkům jen smát.

Snad poslouží neslavný konec této sezony jako motivace pro další období. Mluví se i o případném ukončení kariéry, sama Koukalová to v minulosti vyloženě nevyvrátila, tak třeba bude brzy mluvit jinak.

Je v nejlepším biatlonovém věku a její kariéra by jistě zasloužila důstojnější tečku. Letošní Světový pohár v Ruhpoldingu je po všech stránkách skvělý, s Gabrielou by byl ale jistě ještě o něco atraktivnější. Tak snad se dočkáme a za rok už tu bude znovu.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme