Hop Swiss, hop Swiss

Jedu z Royal arény do bytu jako každý den na šampionátu na koloběžce a přistihnu se, že si v duchu zpívám. Nečekejte žádnou prostonárodní píseň nebo nějaký aktuální hit. I když on je to hit vlastně hodně aktuální hit. V uších mi totiž zní, Hop Swiss, hop Swiss.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarští fanoušci zachraňují atmosféru po odjezdu Čechů a Slováků | Foto: Grigory Dukor | Zdroj: agentura Reuters

Aréna je v obležení švýcarských fanoušků, kteří neúnavně zpěvem oslavují postup svých hokejistů do finále. Na jedné ze slepých ulic roztáhli obrovskou švýcarskou vlajku, drží jí napnutou v rukou, skáčou a zpívají.

Melodie jejich písní jsou hodně chytlavé. Dokonce do repertoáru zařazují i textu dosud neznámý: „Finále, ooo, finále, oooho, …..“  V porovnání se Švédy, kteří odpoledne po snadném postupu ani nezapěli, je to balzám na duši.

Právě tihle švýcarští fandové zachraňují atmosféru šampionátu po odjezdů českých a slovenských příznivců. Musím ale uznat, že to je adekvátní náhrada. Tak trochu podezírám, že nikdo ve Švýcarsku nesmí chodit na hokej, pokud neprošel pěveckou školou.

A tak nakažen dokola omílanými melodiemi si broukám a přeju si, aby zítra, až skončí finále, tak si zase Švýcaři zpívali. Ono se to přeci jen lépe odráží.

Tak Hop, Swiss!

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme