Hokejový zpěv Wabiho Daňka

Berte to jako čtení na víkend. Jen se obávám, že nejen na tento. Někdo totiž řekl, že někdo mluvil o tom, že by možná třeba asi popřemýšlel o jeho angažování. Tohle řekl generální manažer St. Louis Blues. Někomu nasadil brouka do hlavy, někomu přidělal práci a českým mobilním operátorům dává trochu vydělat.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na archivním snímku

Jaromír Jágr na archivním snímku | Foto: Filip Jandourek

Dneska už mi totiž zvonil telefon dvakrát s dotazem: „Bude hrát za Kladno, když o něj stojí to St. Louis?“ V otázce přece není třeba říkat jméno ani sport. Udělám to stejně.

Stačí strašně málo a už máme zase nejpravděpodobnější variantu, kde podepíše smlouvu. Kdybychom se ale podobných slov striktně drželi, měl by angažmá už třeba na západě Čech u Akademiků Plzeň, univerzitního týmu. Pak také jistě v Kotěhůlkách (chtěl jsem se Kotěhůlkám za tuto nepotvrzenou informaci omluvit, ale když jsem hledal, kde jsou, zjistil jsem, že jde o imaginární vesnici typu Horní Dolní – o té jsem věděl, že neexistuje).

Ale zpět k němu. Mnohokrát by podepsal v Las Vegas, protože přece „kde jinde?!“ A pak samozřejmě Calgary. „Hm, čoveče, Calgary, ten by se jim tam celkem hodil.“ - „Ne, Edmonton, to je jasný, Edmonton. V Mekdejvidem, nebo jak se menuje, to bude jízda.“ – „Třinec, kamaráde, ten mu nasype.“

Nic. A najednou zájezd

Tiskový mluvčí klubu Vít Heral by mohl vyprávět, jak často mu teď zvoní telefon a stále musí v několika větách rozvinout slovo nevím a následně šikovně odpovědět na otázku, kdy to bude vědět, že taky vlastně neví.

A teď si vezměte ty jiné kluby první ligy. Nevím, jak vypadá tiskové středisko v Litoměřicích, Třebíči, Přerově nebo Kadani, ale kdyby tam fakt přijel, vidím to jako scénu z jedné cimrmanovské hry. Začali by tam totiž chodit lidi. „Na takovýhle návaly tady nejsem zařízenej… Nic a najednou zájezd!“

Změna! Honem…

Právě během psaní tohoto textu zjišťuji, že na Kladně říká, že hrát v sobotu proti Přerovu nebude. Musím to rychle dopsat. U něj totiž člověk neví dne ani hodiny.

Co je ale jasné, že Gretzkyho v bodování nedožene. V první lize by ale do čela mohl jít, alespoň v této sezoně. S nula body ztrácí na aktuálně vedoucího Slovince Matice Podlipnika 9 bodů.

A ptáte se, co mají společného On, Wabi, klub ze St. Louis a téma nové smlouvy?

Nekonečně dlouhý, monotónní blues!

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme