Hokejový zpěv Wabiho Daňka

Berte to jako čtení na víkend. Jen se obávám, že nejen na tento. Někdo totiž řekl, že někdo mluvil o tom, že by možná třeba asi popřemýšlel o jeho angažování. Tohle řekl generální manažer St. Louis Blues. Někomu nasadil brouka do hlavy, někomu přidělal práci a českým mobilním operátorům dává trochu vydělat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na archivním snímku | Foto: Filip Jandourek

Dneska už mi totiž zvonil telefon dvakrát s dotazem: „Bude hrát za Kladno, když o něj stojí to St. Louis?“ V otázce přece není třeba říkat jméno ani sport. Udělám to stejně.

Stačí strašně málo a už máme zase nejpravděpodobnější variantu, kde podepíše smlouvu. Kdybychom se ale podobných slov striktně drželi, měl by angažmá už třeba na západě Čech u Akademiků Plzeň, univerzitního týmu. Pak také jistě v Kotěhůlkách (chtěl jsem se Kotěhůlkám za tuto nepotvrzenou informaci omluvit, ale když jsem hledal, kde jsou, zjistil jsem, že jde o imaginární vesnici typu Horní Dolní – o té jsem věděl, že neexistuje).

Ale zpět k němu. Mnohokrát by podepsal v Las Vegas, protože přece „kde jinde?!“ A pak samozřejmě Calgary. „Hm, čoveče, Calgary, ten by se jim tam celkem hodil.“ - „Ne, Edmonton, to je jasný, Edmonton. V Mekdejvidem, nebo jak se menuje, to bude jízda.“ – „Třinec, kamaráde, ten mu nasype.“

Nic. A najednou zájezd

Tiskový mluvčí klubu Vít Heral by mohl vyprávět, jak často mu teď zvoní telefon a stále musí v několika větách rozvinout slovo nevím a následně šikovně odpovědět na otázku, kdy to bude vědět, že taky vlastně neví.

A teď si vezměte ty jiné kluby první ligy. Nevím, jak vypadá tiskové středisko v Litoměřicích, Třebíči, Přerově nebo Kadani, ale kdyby tam fakt přijel, vidím to jako scénu z jedné cimrmanovské hry. Začali by tam totiž chodit lidi. „Na takovýhle návaly tady nejsem zařízenej… Nic a najednou zájezd!“

Změna! Honem…

Právě během psaní tohoto textu zjišťuji, že na Kladně říká, že hrát v sobotu proti Přerovu nebude. Musím to rychle dopsat. U něj totiž člověk neví dne ani hodiny.

Co je ale jasné, že Gretzkyho v bodování nedožene. V první lize by ale do čela mohl jít, alespoň v této sezoně. S nula body ztrácí na aktuálně vedoucího Slovince Matice Podlipnika 9 bodů.

A ptáte se, co mají společného On, Wabi, klub ze St. Louis a téma nové smlouvy?

Nekonečně dlouhý, monotónní blues!

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme