Jak jsme nakopli volby: klik nám odevzdalo 205 tisíc voličů, koalici jsme postavili na 413 webech

Statistici sečetli volby už v neděli, nám to chvíli trvalo. Nechtěli jsme se dopustit zbrklých závěrů, čekali jsme na finální výsledky analýz, protože i fatální prohra se může interpretovat jako odraz ode dna. Po přepočítání hlasů, řečeno jazykem politiků, je ale očividné, že naše nabídka zaujala.

Sloupek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

iRozhlas | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Jen první volební sobotu si nás zvolilo 205 tisíc čtenářů (reálných uživatelů, to je zase řečeno jazykem online expertů). V osmnáctiměsíční historii serveru iROZHLAS.cz to byla rekordní návštěvnost. Tolik lidí nám svůj klik neodevzdalo ani při prezidentské volbě v lednu 2018, ani na podzim 2017 při sněmovním plebiscitu.

Po oba víkendy, od pátečního poledne až do nedělního večera, jsme plnili předvolební sliby, a sice že nabídneme detailní zpravodajství z regionů i celostátních štábů. Každá z online reportáží – z prvního a druhého volebního víkendu – obsahovala více než pět stovek příspěvků, které nám z terénu posílali reportéři Radiožurnálu. Na zbrklé závěry jsme si dávali pozor, ale o silné komentáře u nás nebyla nouze. Kontinuální, textové online zpravodajství svými glosami obohacovali komentátoři Českého rozhlasu Plus.  

Bodovali jsme ale i takříkajíc na cizích kandidátkách. Před volbami jsme nabídli ke sdílení naši volební sčítací aplikaci. A grafy s logem iROZHLAS.cz se objevily na 413 internetových stránkách. Po volně distribuovaném kódu sáhla a do koalice s námi šla převážně lokální média, městské a obecní weby. Pro srovnání: aplikaci jsme sdíleli i při prezidentských volbách, tehdy ji využilo jen osm desítek stránek. Z této volební spolupráce máme velkou radost; vnímali jsme ji jako veřejnou službu. O to víc nás potěšila nekašírovaná poděkování, která přišla.

Jsou e-maily, která @iROZHLAS.cz obzvlášť těší. Nedostáváme je sice každý den, ale o to víc si jich vážíme. Díky!
#lupaproirozhlas

16:59 – 17. 10. 2018

5 33

Největší úspěch v našem volebním programu slavily volební výsledky v Praze, následovala komunální volební online reportáž. Soudě alespoň dle čtenosti. Mezi samostatnými texty dominovala tahle trojice:

  1. Jak se volilo ve vašem okrsku. Prohlédněte si nejpodrobnější mapu výsledků komunálních voleb
  2. Některé ženy se rozhodují podle vizáže, proti tomu se těžko bojuje, říká Michálek. V Senátu ho vystřídá Hilšer
  3. Babiš poškodil ANO, když prohlásil, že nebude volit. Už nemá kam expandovat, míní politolog Mlejnek

Upřímně: máme radost z toho, jak naši voliči rozdali karty. Navíc když jsme do volebního klání šli v oslabení a museli jsme přenominovat kandidátku. A mimochodem: seznamte se, tohle je tým, která pro vás aktuálně připravuje server iROZHLAS.cz.

Ještě jednou musíme poděkovat, vážíme se všech, kteří přišli volit – a současně sledovali iROZHLAS.cz.

PS: Pokud vás ten poťouchlý styl neotrávil a dočetli jste až sem, budeme vděčni, když naši snahu ohodnotíte v soutěži Křišťálová lupa a dáte nám v kategorii Zpravodajství svůj hlas. Zpravidla u nás totiž najdete příspěvky, které se snažíme od politického newspeaku očistit a nabídnout vám v nich nestranné a jednoznačné zpravodajství.

Křišťálová lupa 2018

Radek Kedroň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme