Fotbalový tah Jaroslavem Šilhavým

K české reprezentaci nastoupil v době, která není zrovna pro národní tým nejúspěšnější. Nebyly výsledky a nedařilo se ani herně. Ale trenér Jaroslav Šilhavý začal dobře. A nejde jen o sportovní věci.

Charkov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý | Foto: David Šváb | Zdroj: ČTK

Někdo si k tělu fotbalisty nepustí a jen autoritativně rozdává příkazy. A někdo volí lidský přístup. I když jsem v kabině nikdy nebyl a nezažil metody nového reprezentačního kouče, z mnoha náznaků je jasné, že Šilhavý patří do druhé skupiny.

‚Náš tým má sílu a máme na čem stavět.‘ České fotbalisty může po prohře těšit zlepšený herní výkon

Číst článek

Hodně hráčů v národním týmu znal osobně, protože je trénoval v klubech. A nezapomněl, kdo mu dokázal mimo fotbalových schopností také ty charakterové. Rozhodně to potom nezní jako kalkul, když se většina z nich shodne, že trenér je fér chlap.

Přímé jednání narovinu ocení každý. A fotbalisté teď dost zmiňovali, že s nimi Jaroslav Šilhavý komunikoval. Vypadá to jako maličkost, ale nesmírně podstatná. Víte, na čem jste.

Dobrá atmosféra v týmu se pak odrazila i na hřišti. Najednou to šlo, hlavně na Ukrajině proti silné domácí reprezentaci. Čeští fotbalisté předvedli v Charkově fotbal! Žádný „prešovský beton“ nebo kopaná se nekonaly.

Od Jaroslava Šilhavého a jeho realizačního týmu dostali hráči informace o soupeři, měli herní plán a pokyny dodržovali, bojovali. Výsledkem byl výkon, který bavil. Jestli to podobně bude pokračovat, těším se na každý další zápas. I kdyby z toho nebylo pokaždé vítězství.

Vždyť i jedna fotbalová hláška zní: „Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali!“

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme