Na koloběžce do jiného světa

Hlasitá hudba, větší či menší davy lidí, pokřiky a popěvky fanoušků jednotlivých týmů. Takový je svět kolem kodaňské Royal arény. Před a po zápase jen těžko kličkuji mezi alkoholem ovíněnými postavami v národních dresech Švédska, Švýcarska, Rakouska, Česka, Slovenska či Ruska. Přitom jen o pár desítek metrů dál je jiný svět.

Komentář Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Fotobanka Pixabay

S kolegou Františkem jsme si zamluvili pro šampionát byt. Od haly je to směrem od centra, tedy na periférii. Končí tu i jedna ze dvou linek metra.

My jezdíme na skládacích koloběžkách – tímto děkuji svému synovi za jejich zapůjčení. Cesta trvá, při vyvinutí mírné námahy na odrážení, 4 minuty a 50 vteřin.

Za 4 minuty a 50 vteřin se otevírá úplně jiný svět. Za moderními domy se rozléhají jen malá umělá jezírka a pak už jen pole, krávy (v dánštině 'ku'), a pak někde v dálce za nimi malá zoo. Místní obyvatelé se tu procházejí, jezdí na kole, venčí psy a také grilují.

Na každém ze čtyř travnatých poloostrovů ze tří stran ohraničených vodu umělého jezera jsou lavičky, stolečky a velký, deset metrů dlouhý, betonový sokl, do kterého jsou zabudovány čtyři grily.

Každé odpoledne či večer přijde jiná skupinka mladých či starších lidí, vybalí naložené maso a voní nám s ním do oken. Klábosí, pochutnávají si na šťavnatém masíčku, popíjejí. Kolem klid. Jen občas zabučí 'ku'.

Jede jede mašinka

Číst článek

Trochu, ne hodně, jim závidím. Vím totiž, že večer se odrazím, rozjedu koloběžku a za 4 minuty a 50 vteřin neuslyším vlastního slova, budu kličkovat mezi kvantem lidí a poslouchat to, co popsal kolega Franta tady.

Vlastně já jim nemusím závidět. Vím totiž, že až hokej skončí, budu za 4 minuty a 50 vteřin zase v jiném světě. Světě, který vůbec neví o žádném hokejovém šampionátu. A asi vědět ani nechce. ​

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme