Podat ruku Putinovi rovná se schvalovat sadismus

Maďarský premiér Viktor Orbán v Číně tiskl ruku ruskému diktátorovi Vladimiru Putinovi. Maďarsko je členskou zemí EU a NATO. Co znamená takové podání ruky pro politika z demokratické země? Že Rusko zabíjí ukrajinské ženy a děti, ví dnes každý, kdo sleduje zpravodajství. Méně známa jsou mučení, kterým podrobuje vlastní občany.

Komentář Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Orbán a Vladimir Putin během setkání v Pekingu

Viktor Orbán a Vladimir Putin během setkání v Pekingu | Foto: Grigory Sysoyev | Zdroj: ČTK/AP

Světová veřejnost zná jméno Alexej Navalnyj. Dostává stále nové tresty odnětí svobody dokonce i za dobu, ve které na svobodě už nebyl. Podmínky jeho věznění jsou stále drsnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alexandr Mitrofanov: Podat ruku Putinovi rovná se schvalovat sadismus

Režim Orbánova přítele se tím ale neukojil. Jediným Navalného spojením s vnějším světem byli jeho advokáti. Už nejsou. Pokyn zněl: Navalného obhájce zatknout a soudit.

Pokyn byl v minulých dnech splněn. Vadim Kobzev, Alexej Lipcer a Igor Sergunin jsou ve vazbě. Jsou obviněni, že se zúčastnili extremistického spolčení. To mělo spočívat v tom, že „nejvyšší extremista“ Navalnyj psal dopisy a advokáti je zveřejňovali.

Přes 200 ruských obhájců v souvislosti s tímto jednáním režimu podepsali petici, v níž vyzvali své profesní kolegy k varovné akci a ke stornu účasti na jakýchkoli jednáních ruského soudního systému. Federální komora advokátů však tuto petici odmítla s tím, že zavání politikou a že je „demagogickým hlukem“.

Protiválečné etikety

Ruský soudní systém je mechanismem, v němž je možné najít mnoho společného s dobami, kdy soudy řídila Komunistická strana Sovětského svazu.

Rok na samotce. Komise poslala Navalného do speciální cely, jde o nejpřísnější možný trest

Číst článek

V Rusku samotném se ale poukazuje na to, že ani za Stalina nebylo obvyklé, aby státní moc věznila advokáty kvůli tomu, že vykonávají svou práci. A na to, že nelidského chování členů této mašinérie je nyní více než za komunistů.

Čerstvý příklad se vyskytl během jednoho z přelíčení s malířkou Alexandrou Skočilenkovou. Je obviněna ze šíření nenávisti vůči ruské armádě proto, že v supermarketu nalepila na ceníky zboží protiválečné etikety.

Skočilenkové bylo úředně diagnostikováno několik vážných nemocí včetně cysty na vaječníku, celiakie a srdeční vady. Na soudní jednání 11. října přijela s kardiostimulátorem, což bylo nutné vzhledem k tomu, že se jí předtím nakrátko zastavilo srdce.

‚Sex je fajn, Putinova smrt je ale lepší‘. Soud v Rusku uložil dívce pokutu za nápis na tašce

Číst článek

Již dříve jí administrace věznice záměrně bránila v obdržení bezlepkových potravin. Soudní jednání byla naplánována tak, aby Skočilenková hladověla více než 24 hodin. Aby se vůbec mohla najíst, museli její advokáti koordinovaně ohlásit, že jsou na nemocenské, pak se soudní jednání rušilo.

Ke konci zasedání Skočilenková požádala o přestávku, která byla nutná pro její odvoz do zařízení a výměnu baterek v kardiostimulátoru.

Prokurátor Gladyšev však požadavek odmítl a soudkyně Děmjaševová s ním souhlasila, přičemž se nechala slyšet, že Skočilenková nechala vybít baterky schválně. Kromě toho soudkyně nepovolila Skočilenkové, aby se najedla, napila a navštívila záchod.

Kdo z demokratického světa podá ruku Putinovi, jako by ji podával této sadistce v taláru a podobným kreaturám.

Autor je komentátor serveru novinky.cz

Alexandr Mitrofanov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme