Konec legrace. S autorem tweetů ministerstva kultury odcházejí i sledující

Obsah twitterového účtu ministerstva kultury se s ohlášeným odchodem jeho autora, básníka Petra Kukala, změnil na suchou úředničinu. Čísla jsou ovšem neúprosná: Twitter jako úřední deska čtenáře nezajímá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tweet s žádostí o práci, který se objevil na účtu @KTweetuje, napsal básník a zaměstnanec ministerstva kultury Petr Kukal. Známý byl především jako správce účtu @MinKultury, který svým jedinečným stylem nadchl uživatele twitteru.

Propojování historických připomínek a aktuálních událostí ve vtipných miniglosách přineslo ministerstvu kultury desetitisíce sledujících - což je u úředního kanálu poměrně nevídané - i ocenění Křišťálová lupa za obsahovou inspiraci.

Kukal se ovšem s nástupem nového ministra Ilji Šmída už letos v únoru kreativní správy profilu vzdal. A jak řekl serveru Lupa, ve své úřední pozici chce skončit úplně: "Nebyl jsem propuštěn a zatím jsem ani nepodal výpověď. Ale už tam nechci být. Není mi tam dobře."

Twitter ministerstva kultury se tak změnil na suchou úřední desku. Poslední příspěvky lákají na výstavu elektrospotřebičů v Chebu nebo informují o ministerské návštěvě střední školy v Hořicích.

Jak tuto změnu přijali uživatelé twitteru, je patrné z čísel dostupných na monitorovacím webu CrowdTangle. Po Kukalově „odstavení“ výrazně klesl počet interakcí, tedy reakcí na jednotlivé tweety ministerstva - a sestup dál pokračuje.

Foto: Adam Javůrek

A účtu @MinKultury ubývají i fanoušci. Za Kukalova působení jich účet nabíral i tisíce měsíčně. Od té doby ale ztratily zájem stovky odběratelů.

Foto: Adam Javůrek

Státní úřady ve velké většině nepochopily, jak uživatele sociálních sítí zaujmout. Twitter ministerstva kultury pod Petrem Kukalem byl vzácnou výjimkou - než se znovu ukázalo, že kreativita zkrátka nemá ve státní správě prostor. Je to škoda.

O podobný styl vedení twitterového účtu se teď mimochodem snaží kolegové z Českého rozhlasu Dvojka - a znovu se ukazuje, že humor má na twitteru úspěch. Za poslední měsíc se počet sledujících Dvojky zdvojnásobil.

Aktualizace 13. 4.: Podle slov mluvčí ministerstva kultury Simony Cigánkové byla změna stylu účtu @MinKultury dobrovolným rozhodnutím Petra Kukala. "Je stále výhradním správcem twitterového účtu Ministerstva kultury. To, že dal přednost své osobní prezentaci na soukromém twitterovém účtu, nijak ovlivnit nelze," napsala Cigánková v e-mailu. "Sám jistě chápete, že dospělého člověka nelze nutit, aby byl v práci povinně vtipný."

Michal Zlatkovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme