Může cenu českého internetu vyhrát čtyřměsíční benjamínek?

Jen čtyři měsíce od startu získal iROZHLAS.cz hned dvě nominace v renomované anketě o cenu českého internetu – Křišťálová lupa. Zpravodajský server Českého rozhlasu figuruje v kategorii Zpravodajství a Projekt roku. Pokud nám fandíte, dejte nám ve finále svůj hlas. Bez vaší podpory v silné konkurenci neobstojíme.

Zápisník Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původní domácí i zahraniční zpravodajství - iROZHLAS.cz. | Foto: Dominika Píhová | Zdroj: Reuters

V polovině dubna 2017 se začala psát nová éra internetového zpravodajství Českého rozhlasu: vznikl server iROZHLAS.cz, který v moderním grafickém designu nabízí rychlý a nestranný informační servis.

Hlasujte pro iROZHLAS.cz tady

Číst článek

Redakce serveru navíc nespoléhá jen na produkci stanic Českého rozhlasu, ale připravuje vlastní multimediální obsah. Namátkou: zrekonstruovali jsme citlivou kauzu Bereta, která otřásla pražskými policejními i justičními kruhy, v obsáhlém textu jsme vysvětlili, proč v Uherském Brodě střílel masový vrah Zdeněk K. Agendu jsme nastolili například v kauze pohřešované Michaely M. z Ústí nad Labem.

Věnovali jsme se i politickým tématům. Jako první jsme upozornili na rozpor v majetkových přiznáních Andreje Babiše anebo v hospodaření jihomoravské buňky hnutí ANO. Systematicky se věnujeme financování i ostatních politických stran.

Odtajnili jsme a čtenářům nabídli kompletní znění rozsudků ve sledovaných kauzách, jako je ta korupční exposlance Davida Ratha.

Připravili jsme serii virtuálních prohlídek ministerských pracoven i zapovězených míst jako je uherskohradišťská komunistická věznice.

Díky datovým novinářům jste se dozvěděli, kolik lidí reálně protestovalo v květnu na Václavském náměstí proti prezidentu Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Naši dataři pro vás připravili i politický kvíz, který testoval vaši politickou orientaci. Anebo zkoušeli, jak dobře znáte program politických stran.

Vedle rychloobrátkového internetového zpravodajství se na iROZHLAS.cz můžete začíst do hlubších analytických textů, profilových rozhovorů či čtivých reportáží. Zpětně doporučujeme interview s uprchlým novinářem z KLDR či rozhovor s mladým Čechem, který svým románem ohromil Ameriku.  

Nevíte-li, co v Japonsku znamená Džohacu, nebudete litovat, když se ponoříte do nebývale komplexního textu o tomto fenoménu. Rozepsali jsme se ale také o sekerovém masakru v demilitirizovaném pásmu na korejském poloostrově, za prostudování stojí i interaktivní rodokmen rodu Kimů.

Nervozita v redakci: kde jsou 'hejty' na novou podobu webu? Něco je zjevně špatně

Číst článek

Každý den publikujeme zápisníky a sloupky komentátorů, zahraničních a sportovních zpravodajů Radiožurnálu a Plusu. Připravili jsme i webové verze reportáží investigativního oddělení Radiožurnálu vedeného Jankem Kroupou.

Pro blížící se volby chystáme široký servis: postupně zveřejňujeme rozhovory s lídry, jejichž výroky vzápětí analyzuje a kontroluje analytický tým Radiožurnálu. V příštích dnech zveřejníme audiovizitky všech krajských lídrů a seriál datových novinářů, kteří zkoumali volební výsledky let minulých.   

Zkrátka: oceňujete-li systematickou novinářskou práci, dejte nám prosím svůj hlas v kategorii Zpravodajství (o kategorii nejlepší projekt roku rozhoduje odborná porota). „Čtyřměsíční“ iROZHLAS.cz totiž stojí proti zavedeným značkám a bez vaší podpory zní odpověď na otázku z titulku Nikoliv. 

Redakce Zpravodajského serveru iROZHLAS.cz. | Foto: Khalil Baalbaki

Radek Kedroň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme