Fanoušci poznávají rozmanitost Ruska

Mistrovství světa ve fotbale se sice hraje jen v evropské části Ruska, ale i tak jsou rozdíly mezi městy velké. Fanoušci tak poznávají rozmanitost největšího státu světa.

Sloupek Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpolední slunce praží tak, že se lidé na pláži u moře raději schovávají pod slunečníky. Teploměr ukazuje hodně přes třicet stupňů.

Rodiny s dětmi, které do Soči přijely na dovolenou, mají ve městě nad fotbalovými fanoušky převahu. Jen v noci se situace otáčí, když příznivci jednotlivých týmů obsadí bary na pobřeží.

Stačí jedna cesta na sever do Petrohradu, a člověk pozná úplně jiné Rusko. Teplota o dvacet stupňů nižší, pošmourno, ale fotbalové nadšení o poznání větší.

Když v neděli hrálo Rusko v osmifinále proti Španělsku, byly ulice úplně prázdné. Jen z hospod se ozývaly výkřiky podle toho, jak se vyvíjel penaltový rozstřel. Po zápase naopak lidé vyšli do ulic a slavili postup do čtvrtfinále.

Ruská krása nesmírná

Číst článek

Nejvíc fotbalový zápal zasáhl Moskvu. Potkávají se tam fanoušci ze všech koutů světa, než za svými týmy vyrazí do dalších měst. Jako by tam probíhala jedna velká fotbalová párty.

Lidé navíc využívají příležitost podívat se na největší moskevské turistické atrakce, když už do Ruska přiletěli.

Kazaň je skromnější. Ale i tady lidé fotbal sledují. A když hraje Rusko, schází se v místní fanzóně na břehu řeky Kazanka s úžasným výhledem na místní kreml.

V kosmopolitním městě, kde je všechno tak nějak blíž než v obrovské Moskvě, žije hodně studentů. Možnost domluvit se jinak než rusky je tedy v Kazani poměrně vysoká, což Evropanům také může vyhovovat.

V Nižním Novgorodu se veškeré fotbalové dění odehrává na pěší zóně v historickém cetru. Jsou tam restaurace a hospůdky i fanzóna. Tam je sice živo, hlavně dny před zápasy, ale jen o pár metrů dál se zdá, že žádné mistrovství světa neexistuje.

Mistrovství světa se hraje v jedenácti městech. A každé z nich nabízí trochu jinou možnost, jak si fanoušci můžou šampionát užít.​

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme