Vážně se to stalo, Anglie vyhrála na penalty

Angličtí fotbalisté setřásli velké trauma - na mistrovství světa poprvé v historii zvládli penaltový rozstřel. Na šampionátu v Rusku díky tomu postoupili do čtvrtfinále.

Sloupek Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Když zkušený záložník Henderson svou penaltu neproměnil, vypadalo to, že černá anglická série bude pokračovat.

Pak ovšem selhali i dva hráči Kolumbie, kteří tak umožnili soupeřovy oslavy. Anglie postoupila do čtvrtfinále! Na penalty! Penaltový rozstřel přitom Angličanům nikdy nešel. Na mistrovství světa prohráli všechny tři, na evropském šampionáu tři ze čtyř.

Penaltové prokletí prolomeno. Angličané porazili Kolumbii a postupují do čtvrtfinále

Číst článek

Z lavičky dramatický souboj sledoval i trenér Southgate, který má na penalty tíživou vzpomínku. V roce 1996 na domácím Euru neproměnil svůj pokus v zápase s Německem, takže Anglie tehdy vypadla v semifinále. O to víc Angličané pokutové kopy trénovali. Aby - když na to přijde - konečně uspěli.

Povedlo se. Jak moc si Angličané oddechli, bylo vidět na uvolněných výrazech slavících hráčů. Jít přitom s takovou minulostí na penaltu, to chtělo od hráčů velkou odvahu. Všichni o neúspěšné statistice věděli - a novináři jim to ještě v posledních dnech připomínali.

I to ukazuje, že anglická reprezentace má vnitřní sílu, i když kromě kapitána Harryho Kanea postrádá světové osobnosti.

Teď už se penaltových rozstřelů bát nemusí.​

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme