Nezávodící Ledecká? Naštěstí má rozum

Tak a je to tady! Po Gabriele Koukalové, Martině Sáblíkové a Evě Samkové kosí zdraví i další hvězdu zimních sportů Ester Ledeckou. Ne, ne, v tomhle případě není k chmurám důvod, naopak bychom se mohli i drobně zaradovat.

Komentář Rogle / Slovinsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Zdroj: Sport Invest

Nikdo pochopitelně nemůže slavit, že má Ester Ledecká chřipku, rýmu a kašel a že kvůli tomu ve slovinské Rogle vynechala druhý z obřích slalomů snowboardového Světového poháru.

Páté vítězství z pěti závodů nepřijde. Ledecká prokašlala celou noc a nestartuje

Číst článek

Ale to, že si dokázala vyhodnotit všechna pro a proti a startu se zřekla, je překvapivá a dobrá zpráva.

„Přístup Ester je jasný: závodit, závodit, závodit,“ říká o ní její snowboardový trenér Justin Reiter.

Dokázala to už několikrát. Nejmarkantnější to bylo při minulých olympijských hrách v Soči, na kterých dojela šestá a sedmá i s vyhřezlou ploténkou. S drobnějšími zdravotními neduhy nastoupila mnohokrát. Třeba svého tehdy nejlepšího lyžařského výsledku dosáhla před rokem v Ga-Pa poté, co ji pár dní předtím skolila střevní chřipka, jednou noc celou prozvracela a před závodem jedla jen suché housky.

I teď by určitě na kopci nechyběla, kdyby o něco šlo.

Budu jezdit do sedmdesáti, plánuje Ledecká. V Rogle ji proháněla 44letá soupeřka

Číst článek

Ale nemělo smysl se hnát na start za každou cenu. Vždyť o den dříve vyhrála čtvrtý ze čtyř paralelních obřích slalomů sezony. Ověřila si, že má skvělou formu a že svou největší soupeřkou je ona sama, pokud udělá chybu.

A právě takovou chybou by bylo, kdyby v nedůležitém závodě z pohledu olympijské zimy riskovala zhoršení svého zdravotního stavu. Mohlo by ji to později mrzet, zvlášť když chce ještě do odletu na hry do Koreje vypilovat techniku. To se z postele dělá špatně.

Je perfektní, že si to i milovnice neustálého závodění uvědomila.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme