Obrana poctivého občana A.B.

Vládní krize trvá už skoro dva týdny. Veřejnost za tu dobu stihla litovat premiéra Bohuslava Sobotku, že ho ponížil zlý prezident Miloš Zeman. Litovala ale i Miloše Zemana, že se musel na Hradě tak rozčílit, až zbytečně moc ponížil Sobotku a tím i sám sebe. Litovala také Lubomíra Zaorálka, který měl tak blízko post premiéra, že už by si to jeden stihl načrtnout do životopisu. A Milana Chovance, že byl úplně ze hry. A taky Kateřinu Valachovou, že musela rezignovat na post ministryně školství, i když to původně vůbec neměla v plánu.

Sloupek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš na sněmu ANO

Andrej Babiš na sněmu ANO | Foto: Filip Jandourek

Nikdo ale zatím nelituje Andreje Babiše. A od toho je tady dnešní mimořádná schůze sněmovny. Když už ho nelituje veřejnost sama od sebe, polituje se sám.

A důvodů má spoustu.

Česká vládní krize z německého pohledu a proč by nás to mohlo zajímat

Číst článek

Předně se polituje, že se proti němu všichni spikli. Vážně! V první řadě sociální demokraté (důkazy pro to sice nemá, ale ani nepotřebuje, prostě to tak je), kteří na něj nasadili odposlechy, které si odmítá pustit. Totiž vlastně si je už pustil. Naštěstí ale při poslechu zjistil, že za nic nemůže, že se jen bránil a odkopával to od sebe. Lstivě se snažil bývalého novináře MF Dnes (deník z vydavatelství Mafra, které patřilo Babišovi, dnes je v jeho svěřenských fondech) Marka Přibila nachytat, jestli kývne na zákeřný návrh posunout kauzy proti ČSSD blíže k volbám. A jestli se nechá nachytat i šéf strategického rozvoje vydavatelství Mafra František Nachtigal, kterému Babiš posílá další zákeřné vzkazy.

A pokud jde o zatím poslední nahrávku a spis k Beretě - no uznejte, kdo z vás by si v něm nezalistoval, když by ho měl před sebou?

Podělal jsem to.

Tím je nahrávka vyřízená.

Kdo slyší vicepremiéra

Číst článek

A pak je tady ta věc s dluhopisy, majetkem a tak vůbec. Těch 22 otázek, které mu sociální demokraté ani neposlali, ale zato o nich mluvili na tiskové konferenci. A Babiš jim už odpověděl, všechno jasně napsal o víkendu na svůj Facebook a link poslal sekretariátu premiéra, ale samozřejmě se nikdo ani neozval. Jak by mohli, když nikdy nepodnikali, takže jeho odpovědím stejně ani nemůžou rozumět. A navíc - už jsem jasně řekl, že za to může Kalousek se Sobotkou.

Tohle jsem vysvětlil už dost, už k tomu nic neřeknu. Radši jedu dělat kampaň.

A další. Nesmíme zapomenout na tu nepříjemnost s odvoláním. To je totiž maximálně nespravedlivé. Andrej Babiš je nejlepší ministr financí všech dob, to je nesporné, má přece největší přebytky státního rozpočtu. To, že ty rozpočty možná před tím špatně spočítal, sem vůbec netahejte. A že výběr daní neroste ani tak rychle jako ekonomika, to už vůbec ne. EET a kontrolní hlášení zkrátka fungují. A jestli ne, tak budou. A všichni je budou mít rádi. A Agrofert bude mít vždycky výjimku, alespoň tedy z EET.

A taky tady máme to Čapí hnízdo. To je velká nespravedlnost. Víte, kolik tady bylo vybudováno projektů za evropské peníze, po kterých nezůstalo nic? Tady zůstala docela solidní rezidence. A každý se do ní může jet přece podívat...

Spor o Babiše rozhoduje o principu české demokracie

Číst článek

Ale to je dávno, ani tu mimořádnou, rok přerušenou schůzi sněmovny, už nestihneme dokončit, tak bych se k tomu nevracel.

Takže - ahoj lidi!

PS: jen za úterý přibylo Andreji Babišovi na Facebooku 1000 fanoušků. Tak je to teď každý den. Přejeme mu to a s napětím očekáváme, kdy se na transparentním volebním účtu hnutí ANO objeví účet za nákup nových příznivců. Během týdne jich naskočilo zhruba deset tisíc a to v době vládní krize a nahrávek jistě nebude zadarmo.

Marie Bastlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme