Brněnská drbna o hokejové medaili

Co cítíte od svého týmu? Touhu! Touhu vyhrát… Moc toho po zápase většinou nenamluví a ani teď po postupu přes Američany neudělal Martin Erat výjimku. Český kapitán pokračuje s hokejem i proto, že se naskytla možnost hrát v Jižní Koreji. A teď chce medaili, jakoukoli. O tomhle mluvil před hrami otevřeně a několikrát. A jeho slova potvrzuje přímo na komentátorském stanovišti drbna.

Sloupek Pchjongčchang, Kangnung Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Erat si prodloužil kariéru i kvůli možnosti hrát olympijské hry

Martin Erat si prodloužil kariéru i kvůli možnosti hrát olympijské hry | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

Výsledkově těsné čtvrtfinále proti USA Češi zvládli a od fanouškovské obce už cítím jakýsi pocit jistoty medaile z olympijských her. Vždyť kromě české party postoupili Kanaďané, tým ruských sportovců a… Němci! Pravda, kurzy na český zisk hokejové medaile klesly, ale Erat a další jsou na pozoru, aby se vyplnila slova jedné drbny.

Poslední medaili z olympijských her mají Češi z roku 2006 z Turína. Kdo u toho byl ze současného kádru? Martin Erat. I z tohoto týmu cítí sílu, ale mluvit o vítězném čtvrtfinále jako o splněném cíli nechtěl. Vlastně jste ještě nic nedokázali, říkám mu. Pravda, přitakává.

Kdo je ta drbna?

Martin Erat říká, že chce medaili. Brněnská drbna říká, že chce medaili. A tak si možná říkáte, že jsem Martina Erata nařknul z toho, že někde po pavlačích povídá o zlatu, stříbru či bronzu a je právě on tou drbnou. Není to tak.

V záplavě technických vychytávek, sociálních sítí a detailních statistik v průběhu zápasů nebo závodů je tu stále ta stará dobrá drbna i v hale v Kangnungu na komentátorském stanovišti všech médií, která si nechala své místo vybavit monitorem.

Na něm se dozvíte třeba i to, že Erat drží hokejku nalevo a že takhle informace je z roku 2018 ze serveru eliteprospects.com. Troufnu si říct, že to, že Erat hraje nalevo, se vědělo už za minulého režimu v Třebíči, popřípadě to jde poznat, když si český kapitán vezme do ruky hokejku.

Orion

Stejně je to s odpovědí na otázku, jaké jsou jeho ambice. A jsme u toho. Chci získat v Jižní Koreji olympijskou medaili. Zdroj? Brnenskadrbna.cz.

Ze sólokapra brněnské médium jásalo poté, co jsem ho o tom informoval! Jen si troufnu tvrdit, že tahle věta z úst Martina Erata zazněla i před jinými mikrofony. Není to takové terno, jako když Alois Hadamczik oznámil rezignaci na post trenéra národního týmu v Hitrádiu Orion.

Hitrádio Orion ale zase může po letech závidět Brněnské drbně účast na olympijských hrách.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme