Brněnská drbna o hokejové medaili

Co cítíte od svého týmu? Touhu! Touhu vyhrát… Moc toho po zápase většinou nenamluví a ani teď po postupu přes Američany neudělal Martin Erat výjimku. Český kapitán pokračuje s hokejem i proto, že se naskytla možnost hrát v Jižní Koreji. A teď chce medaili, jakoukoli. O tomhle mluvil před hrami otevřeně a několikrát. A jeho slova potvrzuje přímo na komentátorském stanovišti drbna.

Sloupek Pchjongčchang, Kangnung Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Erat si prodloužil kariéru i kvůli možnosti hrát olympijské hry | Foto: Kim Kyung-Hoon | Zdroj: Reuters

Výsledkově těsné čtvrtfinále proti USA Češi zvládli a od fanouškovské obce už cítím jakýsi pocit jistoty medaile z olympijských her. Vždyť kromě české party postoupili Kanaďané, tým ruských sportovců a… Němci! Pravda, kurzy na český zisk hokejové medaile klesly, ale Erat a další jsou na pozoru, aby se vyplnila slova jedné drbny.

Poslední medaili z olympijských her mají Češi z roku 2006 z Turína. Kdo u toho byl ze současného kádru? Martin Erat. I z tohoto týmu cítí sílu, ale mluvit o vítězném čtvrtfinále jako o splněném cíli nechtěl. Vlastně jste ještě nic nedokázali, říkám mu. Pravda, přitakává.

Kdo je ta drbna?

Martin Erat říká, že chce medaili. Brněnská drbna říká, že chce medaili. A tak si možná říkáte, že jsem Martina Erata nařknul z toho, že někde po pavlačích povídá o zlatu, stříbru či bronzu a je právě on tou drbnou. Není to tak.

V záplavě technických vychytávek, sociálních sítí a detailních statistik v průběhu zápasů nebo závodů je tu stále ta stará dobrá drbna i v hale v Kangnungu na komentátorském stanovišti všech médií, která si nechala své místo vybavit monitorem.

Na něm se dozvíte třeba i to, že Erat drží hokejku nalevo a že takhle informace je z roku 2018 ze serveru eliteprospects.com. Troufnu si říct, že to, že Erat hraje nalevo, se vědělo už za minulého režimu v Třebíči, popřípadě to jde poznat, když si český kapitán vezme do ruky hokejku.

Orion

Stejně je to s odpovědí na otázku, jaké jsou jeho ambice. A jsme u toho. Chci získat v Jižní Koreji olympijskou medaili. Zdroj? Brnenskadrbna.cz.

Ze sólokapra brněnské médium jásalo poté, co jsem ho o tom informoval! Jen si troufnu tvrdit, že tahle věta z úst Martina Erata zazněla i před jinými mikrofony. Není to takové terno, jako když Alois Hadamczik oznámil rezignaci na post trenéra národního týmu v Hitrádiu Orion.

Hitrádio Orion ale zase může po letech závidět Brněnské drbně účast na olympijských hrách.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme